Osm vstřelených branek kutnohorských Sršňů porážku od Kladna neodvrátilo

22. leden 2012, 19:25
(aktualizováno: 22. leden 2012, 19:26)

Kutná Hora - Hokejisté SK Sršni Kutná Hora v sobotu sehráli zápas 16. kola krajské soutěže, ve kterém přivítali Kladno 88. Svému soupeři nakonec podlehli po samostatných nájezdech.

Kutná Hora - Kladno 88 8:9 sn (3:2, 3:3, 2:4)

Souboj sousedů v tabulce a vyrovnaná bilance vzájemných zápasů dávala tušit tuhý boj o každý metr ledu. Sršni potřebovali naplno bodovat, aby vystoupali tabulkou nahoru a Kladenští potřebovali vyhrát, aby je nečekal přesun dolů.

Zápas začal pěkně z ostra bez oťukávání. Již po druhém střídání musel Pálek odjet na šití roztrženého obočí, když "na vlastní kůži" poznal důraz soupeře. V sedmé minutě využili hosté první přesilovku a otevřeli skóre. Odpověď přišla po dvou minutách, když Charvát využil také první přesilovku. Další oslabení sršňů soupeř opět potrestal a tak první gól s plným počtem hráčů vsítil Macháček podpořený Jiráněm po dravém průniku do kladenské obrany. Třetí branku sršńů vsítil Čejka, kterého našel Meloun svou přihrávkou volného u levé tyče kladenské branky.

Druhá třetina přinesla opět útočný hokej plný branek. Nejprve hosté dorovnali na 3:3, Meloun po Vańkově přihrávce dostal sršně do vedení, další dorovnání skóre, Siváčkova samostatná akce v přesilovce 5:4. Sršni chtěli do druhé sirény gólově odskočit. To se jim povedlo po závaru a Macháčkově přihrávce Vańkovi, který tvrdou ranou pod horní tyč nedal brankáři hostí šanci. Nervózní, častěji vylučovaní hosté diskutovali s hlavním arbitrem, který jednoho z nich musel poslat pod sprchy, aby udržel „otěže zápasu“. Dvě minuty před druhou sirénou se kladenským opět v přesilovce povedlo vstřelit kontaktní branku.

Úvod třetí části vyšel hostům, když dvěma góly strhli vedení na svou stranu. V polovině třetiny dokázal Kaiser po Volného přihrávce vyrovnat a bylo jasné, že uvidíme dramatický závěr. Dvě minuty před koncem Macháček rozehrál na najetého Charváta, který po křídle zavezl puk do útočné třetiny a přihrávkou našel Hetfleische, který nezaváhal a vsítil. Udržet vedení se však sršńům dařilo jen minutu. Kladenským již poněkolikáté vyšlo „natažení“ dvou sršńů k mantinelu a přečíslení před bránou. Dělbu bodů musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěsnější hosté a tak sršńům zůstal jeden vydřený bod.

Branky a asistence K. Hory: Charvát, Macháček (Jiráń), Čejka (Meloun), Meloun (Vaněk), Siváček, Vaněk (Macháček), Kaiser (Volný), Hetfleisch (Charvát, Macháček). Vyloučení: 6/12. Využití: 2/3. K. Hora: Karger – Krejza, Vanék J., Čejka, Zika, Volný, Meloun, Krištof, Kaiser, Charvát, Macháček, Hetfleisch, Siváček, Hejný, Jiráň, Pálek, Kadlec.