Přivezou Kozlové body z venku?

3. leden 2017, 06:48

Kolín - Sedm utkání v řad prohráli venku kolínští druholigoví hokejisté. To osmé do této statistiky už ale přidat nechtějí. Ve středu si pojedou do Písku pro vítězství.

,,Mrzí nás, že zatím nevozíme body z venku, takže po Novém roce chceme hned zvítězit v Písku,“ řekl po domácím vítězném utkání nad Moravskými Budějovicemi kolínský asistent trenéra Jaroslav Plíšek. Kozlové jsou tedy odhodlaní vyhrát konečně i venku.

Zatímco venku se Kolínu nedaří, doma je od začátku října neporazitelný. V posledním zápase roku 2016 porazili doma 5:4 Moravské Budějovice a upevnili svou pozici na šestém místě tabulky. Na osmý Písek má nyní už deset bodů náskok. Písek má ale jeden zápas k dobru.

Nehrál totiž 28. prosince v Jindřichově Hradci. Naposledy doma porazil před Vánoci Pelhřimov 6:5 po prodloužení. Vyhrál i 5:4 v Českých Budějovicích a 4:3 po prodloužení v Moravských Budějovicích. Předtím ale zaznamenal šňůru pěti proher, kterou začal 19. listopadu v Kolíně, kde prohrál 2:4.

Vzájemná bilance Kolína s Pískem je ale letos vyrovnaná. Venku totiž Kolín prohrál 4:11.

Kozlové mají tedy dvojí motivaci. Vrátit Jihočechům vysokou porážku a zlomit letošní smůlu z venkovních utkání. Zápas na jihu Čech začíná v 18.00.