Prochrápanou první třetinu už nedohnali

25. listopad 2009, 22:02

Kutná Hora - Hokejisté Stadionu Kutná Hora v dalším druholigovém utkání přivítali ve středu Nymburk. První třetinu domácí nepochopitelným způsobem prohospodařili, soupeř si vybudoval náskok, který pohodlně přetavil ve vítězství.

Kutná Hora - Nymburk 2:6 (0:5, 1:0, 1:1)

První třetina sršňů? Doslova hazard se jménem klubu i samotných hráčů! Na ledě existovali jen Nymburští a kdyby domácí trenér Karel Dvořák nominoval partu sněhuláků, mělo by to snad stejný účinek. Kutnohorští nestíhali, obrana jim nic neříkala a bojovnost? O té se sršňům možná jen zdálo při sladkém spánku. Hostům do brány spadlo téměř vše a pro gólmana Malého utkání skončilo přesně v čase 11.52. To totiž potřetí inkasoval a přepustil místo Kalouskovi. Ten vydržel bez gólu necelé dvě minuty. Diváci si gól poprvé zakřičeli v 18. min., ovšem marně. Rozhodčí totiž branku neuznal.

Ve druhé třetině se obraz hry přece jen změnil. Sršni dokonce přimáčkli soupeře, který se bránil mnohdy jen za cenu zakázaného uvolnění. Jenže to už měl dávno nahráno! Po gólu na 1:5 Kutnohorští ještě více ožili, zachytávali rozehrávku Nymburka už ve středním pásmu, ale se stavem dál nic neuděli.

V první minutě posledního dějství domácí přiživili naději na zvrat ve vývoji zápasu druhým gólem, jenže to bylo z jejich strany vše. A když dostali šestý gól, nebylo o vítězi středočeského derby pochyb.

Branky a asistence: 32. Beránek (Hemský), 42. Nakládal (Adamec) - 2. Hloušek (Martinec), 4. Toma (Sirotek), 12. Vacek (Protivný), 14. Martinec (Krejčík, Hloušek), 15. Toma (Sirotek), 50. Krejčík (Drak). Rozhodčí: Volf. Vyloučení: 8/12, bez využití. V oslabení: 0/1. Diváků: 350. K. Hora: Malý (12. Kalousek) - Šlejtr, Janata, Rejzek, Heřmanský, Krpálek - Beránek, Bláha, Křišťan - Adamec, Nakládal, Hemský - Muras, Králíček, Musil (Mlika). Trenér Karel Dvořák.