S třinácti hráči nemohli pomýšlet na výhru

13. září 2009, 21:15

Kutná Hora - Solidní návštěva na zimním stadionu viděla nepovedenou premiéru Sršňů ve II. lize. Nový tým, který je stále ještě ve výstavbě, obdržel od Žďáru nad Sázavou pět branek.

Kutná Hora - Žďár n. S. 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)

Ze soupisky chyběli obránci Florian a Veselý. První jmenovaný z pracovních důvodů, druhý jmenovaný ještě neměl vyřízený hráčský průkaz. Ten samý problém měl i Radim Křišťan, a tak oba sledovali zápas mezi střídačkami. Dále chyběli útočníci Musil s Chvalovským a na transferu Nákladala se ještě kluby nedohodly.

Zápas nezačal pro Sršně zrovna dobře! Už ve 3. min. projel hostující Dítě kutnohorskou obranou a poslal puk za Malého - 0:1. Tomáš Malý podržel tým i o chvíli déle, kdy chytil čistou šanci Smejkala. První vážnější příležitost domácích neproměnil Muras po pasu Bláhy. Dále tempo hry diktovali hlavně Žďárští, jelikož Sršně často v útočné třetině neposlouchal puk a odskakoval jim od hokejek.

Kutnohorští vstoupili do druhé části hry lépe. Nejprve Hemský typicky našel Bláhu, který ztroskotal na Vajnerovi, napodruhé už se však Bláha trefil! Po kombinaci s Beránkem vymetl šibenici žďárské brány - 1:1. Jenže ani ne za minutu zakončil úspěšně akci dva na jednoho Dítě. 2:1! Za čtyři minuty bylo prakticky rozhodnuto, protože při závaru před domácí bránou se nejlépe zorientoval Martin Sobotka a skóroval - 1:3. V rozmezí 35. a 36. minuty měli Sršni šanci na skórování, jenže ani Bláha s Kadlecem a Beránkem branku nedali.

Ve třetí třetině se předváděné hře nedal říkat hokej. Sršni se bránili, seč mohli. Tomáš Malý si připisoval jeden zákrok za druhý. Přesto ještě dvakrát inkasoval! Čas 45:17 a Dobiáš využil přihrávku zpoza brány. Poslední pátý gól vstřelil Smejkal pěnou ranou od modré.

Branky a asistence: 26. Bláha (Beránek) - 3. Dítě (Kunstmuller), 27. Dítě (Kunstmuller), 31. M. Sobotka (Plachý), 46. Dobiáš (Vránek, Kaut), 47. Smejkal (Kaut). Vyloučení: 9/10. Využití: 1/1. Diváků: 487. Kutná Hora: Malý - Kadlec, Heřmanský - Hemský, Beránek, Bláha - Šlejtr, Janata - Prachař, Králíček, Kraučuk - Krpálek - Adamec, Muras. Trenér Milan Kraučuk. Žďár n. S.: Vajner - Doležal, Fibikar, Koželuh, Lupač, Pleva, Smejkal, R. Sobotka - Bukáček, Dítě, Šulc, Havelka, Kaut, Kočan, Kunstmuller, Mühlfait, Plachý, M. Sobotka, Štěpánek, Vránek, Dobiáš. Trenér Jaroslav Benák.