Sezona pro kutnohorské Sršně skončila, v Táboře prohráli v prodloužení

28. březen 2012, 20:41
(aktualizováno: 28. březen 2012, 20:41)

Tábor - Po domácí prohře 3:1 hokejisté TJ Sršni Kutná Hora potřebovali ve středu v Táboře vyhrát, aby se udrželi ve hře o druhou ligu. Středeční střetnutí v "táborském pekle" ale pro hosty nazačalo nejlépe.

Tábor - Kutná Hora 4:3 pp (3:1, 0:0, 0:2)

V první třetině se sice brankář Sršňů oháněl, co to šlo, ovšem v  8. min. se domácí stejně ujali vedení 2:0. V 10. min. se sice zdálo, že Pomichálek kontaktním gólem vrátil Sršně do hry, ovšem deset vteřin před první přestávkou psychikou Kutnohoráků řádně zacloumala Maříkova branka na 3:1.

Po bezbrankové prostřední pasáži zápasu zavelel k "povstání" hostující Janata kontaktní brankou na 3:2. A to mu stačilo jen sedmatřicet vteřin! Sršni se dostali na koně, ve 46. min. Jankovský sice ještě nevyrovnal, ovšem ve 48. min. už Bílek utišil zimní stadion v Táboře třetím gólem. Z následného náporu hosté už nic víc nevytěžili a tak se šlo do prodloužení. V 65. min. ale poslal Tábor do druhé ligy Matušík.

Branky a nahrávky: 6. Rižák (Pechánek), 8. Matušík (Mařík, Trieb), 20. Mařík (Trieb), 65. Matušík - 10. Pomichálek (Burda), 41. Janata (Pomichálek, Kubišta), 48. Bílek (Křišťan, Jankovský). Rozhodčí: Doležal - Klouda, Zídek. Tábor: Zpěvák (Šelepa) - Trieb, Ježek, Hubáček, Kakos, Matušík, Adamec, Kratochvíl, Samec, Pospíšil, Michel, Ošmyk, Pechánek, Škulina, Perník, Mařík, Karpíšek, Rižák, Vild, Jankovský P., Pechánek. Kutná Hora: Kalousek (Barta) - Janata, Burda, Kadlec, Muras, Sladký, Pomichálek, Veselý, Uhlíř, Šlejtr, Bílek, Horálek, Křišťan, Kubišta, Heřmanský, Kůrka, Jankovský.