Trenér Kozlů Martínek: Třetí třetina už byla o psychice

24. říjen 2017, 07:29

Kolín - Další výhru přidali kolínští hokejisté v sobotu proti Klatovům. Vyhráli jednoznačně 6:3, ale utkání nabídlo i dramatické momenty. Třeba hned na začátku, když Kolín po devatenácti sekundách inkasoval.

,,My jsme do zápasu nevstoupili dobře. V první minutě jsme inkasovali branku. Pak jsme soupeře jasně přehrávali a byla jen otázka času, kdy nám tam gól spadne. Podařilo se nám to do konce třetiny otočit, to bylo v pořádku,“ zhodnotil trenér Martínek vývoj utkání v úvodní části. Kozlové na rychle inkasovaný gól zareagovali na konci dějství třemi góly nasázenými za 59 sekund. Tam se asi lámal chleba.

,,Do druhé třetiny jsme vstoupili lépe než do první, dali jsme gól na 4:1. Od té doby jsme mohli mít zápas pod kontrolou, ale najednou jsme chtěli hrát hokej, který nechceme hrát. Každý chtěl individuálně, udělali jsme chyby, soupeř snížil na 4:2 a rázem vyrostl. Celou druhou třetinu jsme se protrápili,“ naznačil ale lodivod Kolína, že to nebyla celou dobu procházka růžovým sadem.

,,Třetí třetina už byla hodně i o psychice. Aby nám někde neulítli, hráli hodně vysoké hráče. Pořád to bylo o tom, abychom neudělali chybu dozadu, a tím směrem jsme kluky nabádali. S tím, že se nám pak otevře hra dopředu a ještě nějaký gól přijde,“ pokračoval Martínek v hodnocení duelu.

Jeho svěřencům ale hostí ulítli a v 54. minutě snížili na 3:4. Měli ještě tedy dost času vyrovnat. ,,Už to bylo znovu jen o psychice, abychom hráli maximálně jednoduše. Abychom nedělali složit věci. To se nám povedlo a v závěru jsme ještě dva góly přidali,“ byl rád Martínek, že jeho tým utkání zvládl a nakonec vyhrál 6:3.

V zápase se objevila již avizovaná posila. Dres s číslem 15 oblékl navrátilec, pardubický Tomáš Pipek. ,,Tomáš Pipek ukončil svou činnost v Havlíčkově Brodě. Přišel s tím, že by chtěl hrát za Kolín, tak jsme se po dohodě s vedením klubu rozhodli, že ho vezmeme na měsíc na zkoušku a po měsíci se rozhodne, zda tu bude dál pokračovat nebo ne,“ přiblížil informace k jeho angažmá u kozlů Martínek.

Pipek se zařadil do druhé pětky vedle Morkese a Zumra. Kadlec se vrátil do beka. Do sestavy se v sobotu nevešel Černý. Na střídačce čekali na šanci Havelka, Veselý, Pilný a Netušil. ,,Hrozně bych chtěl hrát na 4 pětky, ale ve čtvrté pětce mám hodně mladých kluků a bohužel nám zatím výsledky v utkáních nedovolují, abych je tam mohl stabilně zařazovat. Doufám, že se nám povedou nějaké zápasy a ti hráči budou hrát,“ dodal ještě k sestavě lodivod Kolína.

Kolín čekají tento týden ještě dvě domácí utkání. Ve středu 25. října hostí Žďár nad Sázavou a v sobotu 28. října David servis z Českých Budějovic.