Trenér Kozlů Seidl: Za první třetinu si soupeř zasloužil vyhrát víc

31. leden 2017, 08:26

Kolín - Po deseti domácích výhrách v řadě Kozlové o víkendu padli. Porazil je první Havlíčkův Brod. Na konečnou prohru 2:4 zadělali kolínští hokejisté už v první třetině.

,,Nám se totálně nepovedla první třetina. Soupeř nás přehrával jak kombinačně, tak v bruslení. My jsme se všemu divili,“ popisoval kolínský kouč Seidl úvodní třetinu, kterou jeho tým prohrál 0:3.

,,Od druhé třetiny diváci ale viděli kvalitní hokej na obou stranách. My už jsme hlavně hráli to, co jsme chtěli, jak si to představujeme. Ale dohánět s Brodem výsledek 0:3 na vítězství je ohromně těžké,“ pokračoval ve svém komentáři. ,,I když jsme k tomu mělo docela blízko. Ale museli bychom taky mít trošku víc štěstí.“

Kozlové postupně snížili na 2:3. Předtím ale neproměnili řadu šancí a několikrát taky měli úplně prázdnou bránu a k puku na dorážku jim chyběly centimetry.

,,Vzhledem k tomu, co jsme předvedli v té první třetině, si výhru Havlíčkův Brod zasloužil víc. Hlavně jsme měli i přesilovku pět na tři a ta byla dost dlouhá. To možná byl taky z dalších momentů. Tam když by se nám podařilo dát gól, tak by to taky trošku vypadalo jinak. Ale nedali jsme, tak nemůžeme chtít body,“ byl kolínský lodivod přísný na své mužstvo.

Na konci zápasu ale věřil každý. Kolín snižoval dvě minuty před koncem a času bylo relativně dost. Kolínští zkoušeli i hru v šesti bez gólmana. ,,Tam už nám nic jiného, než to zkusit v šesti. Přišla tam špatná střela, netrefili jsme to z oleje. Bohužel,“ litoval hlavní trenér Kolína Jiří Seidl.

Další zápas Kolín bude hrát v sobotu 4. února na kolínském ledě. Středeční derby v Nymburce bylo totiž na žádost soupeře kvůli marodce odloženo. Bude se dohrávat ve středu 15. února.