V Pelhřimově Sršni ve středu neuspěli, ze zápasu si odvezli sedm branek

28. září 2011, 23:41
(aktualizováno: 28. září 2011, 23:41)

Pelhřimov - K dalšímu druholigovému utkání hokejisté TJ Sršni Kutná Hora vyrazili na led soupeře - ve středu byli hosty Pelhřimova.

Pelhřimov - Kutná Hora 7:2 (3:1;2:1;2:0)

Hokejisté Kutné Hory zajížděli k dalšímu mistrovskému utkání na led Spartaku Pelhřimov. Na ledě pátého týmu tabulky prohráli vysoko 7:2.

Sršni přijeli do Pelhřimova se spoustou změn. Trenér Svoboda se po předchozích nezdarech pokusil pozměnit složení útoků a to byl jeden z klíčových bodů zápasu. První změna byla na brankařském postu, když se do brány postavil další kutnohorský gólman Libor Barta ml., jenž je pro letošní sezónu veden jako třetí brankař. Jenže jeho druholigová mistrovská premiéra se mu bohužel nevyvedla podle představ, když hned z první střely inkasoval branku z hole Richarda Adama - 1:0. V čase 3:56 využili domácí přesilovku, když se trefil Hadrava - 2:0. Za necelou minutu na to se trefil Telc - 3:0. To už bylo i na mladičkého Bartu moc a tak přepustil místo Janu Krištofovi, teprve s jeho příchodem se začali projevovat i hosté. Sršni přidali na rychlosti a jejich snaha byla odměněna brankou Roberta Bláhy z 13. Minuty - 3:1. Zbytek třetiny se hrál ve znamení rychlé a vyrovnané hry.

Druhá třetina začala stejně, jako ta předchozí. Hosté se tlačili do šancí a domácí si hlídali náskok. Útočná snaha Sršňů byla odměněna v čase 32:02 brankou Petra Králíčka na 3:2. Ovšem o minutu a patnáct vteřin později přišla chyba kutnohorského brankaře Krištofa, kterou okamžitě potrestal Jiří Kubát - 4:2. To byl zlomový moment zápasu a od té doby jinak dobře hrající Sršni začali ztrácet tempo, a když k tomu domácí přidali ještě v čase 35:55 pátou branku z hole Pavla Suka, bylo o zápasu téměř rozhodnuto.

Třetí třetina se již dohrávala v poklidném tempu, při kterém se kutnohorská pozměněná sestava už jen bránila útočným výpadům Spartaku. Pelhřimovští v závěru už jen zkrášlovali výsledek, když se postupně trefili v čase 53:46 Hrbatý - 6:2. A poslední branku vsítil nekompromisní střelou v čase 56:04 Marian Havel. To již bylo vše, co se v zápase událo a tak si kutnohorští Sršni odváží z Pelhřimova porážku 7:2.

Branky a asistence: 2. Adam (Kubát), 4. Hadrava (Suk), 5. Tecl (Plachý, Rašner), 34. Kubát (Suk), 36. Suk (Hadrava), 54. Hrbatý (Tecl), 57. Havel (Plch) - 13. Bláha (Nakládal), 33. Králíček (Bílek). Rozhodčí: Talpa - Slavík, Mertl. Vyloučení: 3:10, navíc Plch (PEL) a Křišťan (KUT) 2+2 HRU; Využití: 3:1. Diváků: 390. Pelhřimov: Čekal - Rašner, Pour, Novotný, Adam, Plch, Kasalý, Beneš - Tecl, Plachý, Hrbatý - Hadrava, Kubát, Suk - Havel, Votápek, Workman – Vrátný. Kutná Hora: Barta (od 5. Krištof) - Heřmanský, Janata, Veselý, Bílek, Šlejtr, Muras, Křišťan, Sladký, Kubišta, Bláha, Jankovský, Králíček, Burda, Uhlíř, Kůrka, Nakládal, Horálek, Pomichálek.