Z Havlíčkova Brodu přivezl Kolín tři body

26. září 2016, 09:09

Kolín/Havlíčkův Brod - Cenné tři body přivezli Kozlové z Havlíčkova Brodu. Základ pro svůj úspěch udělali v první třetině, kterou sice neovládli střelecky, ale gólově ano.

Havlíčkův Brod – Kolín

2:3

Sobotní zápas měl dva důležité body. V první třetině to byla 8. minuta, kdy se stalo hodně zajímavého. Ve druhé třetině to byl hráč domácích Miroslav Třetina.

Osmá minuta možná rozhodla o osudu zápasu. Nejdřív v ní bylo nařízeno trestné střílení pro Kolín, když byl Zumr v úniku faulován. Dominik Zumr ho však nedokázal proměnit, vyprášil betony gólmana Nováka. Jedenáct vteřin na to ale Kozlové šli do vedení. Martin Krajňák přijal nahrávku od Panny a u tyčky zavěsil pod břevno – 0:1.

To ale v osmé minutě nebylo vše. Ke slovu se dostali i domácí a taky dvakrát.  Nejdřív se Chlubna dostal za kolínskou obranu, avšak napodobil Zumrův nájezd a Koutskému jen vyprášil betony. A na konci osmé minuty přišlo ještě kolínské první vyloučení, ve kterém domácí sahali po gólu znovu. Gólman byl pod palbou, šel na zem a pak se najednou puk dostal k Přidalovi, který už mířil do prázdné kasy na vyrovnání, jenže v tom Koutský zvedl betony skoro až k horní tyčce a puk vyrazil. Nevídané.

K tomu pak Kozlové v patnácté minutě přidali druhý gól, když Jankovský v protiútoku vystřelil a gólman i s pukem dojel až za brankovou čáru – 0:2.

Druhým důležitým bodem zápasu byl hráč domácích Miroslav Třetina. Ten totiž ve druhé třetině poměrně rychle vrátil domácí do hry. Nejdřív hned ve 21. minutě snížil na rozdíl, jednoho gólu, když volný na kruzích vypálil k tyčce. To hrál Kolín ale de facto ve čtyřech, protože Zajícovi spadla po souboji helma a musel jet přes celé hřiště střídat.

Ve 26. minutě už bylo vyrovnáno. To ve hře čtyři na čtyři Semrád od modré vystřelil a Třetina puk tečoval do brány tak, že Koutský neměl šanci – 2:2.

A pak se znovu úřadovalo, když bylo na scéně jméno Miroslav Třetina. Ten byl totiž v polovině třetiny dvakrát za sebou vyloučen a v jedné z těchto přesilovek Kolín vrátil na svou stranu vedení. Horyna vystřelil od modré s Pipkovou tečí a po zákroku gólmana byl Krajňák připraven na dorážku – 2:3.

Tyto zmíněné momenty určily konečný stav zápasu 2:3, protože ač se pak oba týmy snažily, jak mohly, žádný další gól nepadl.

Branky: 8. Krajňák (Panna, Pipek), 15. Jankovský (Morkes, Zumr), 30. Krajňák (Pipek, Horyna) – 21. Třetina (Přidal), 26. Třetina (Semrád). Rozhodčí: Veselý – Tasch, Pechánek. Vyloučení: 9:10, navíc TS za faul Valy. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:2, 2:1, 0:0. Diváci: 652.

Kolín: Koutský – Hanzl, Zajíc, Voženílek, Skokan, Barták, Horyna – Malý, Semirád, Kadlec – Morkes, Zumr, Jankovský – Pipek, Krajňák, Panna – Jelínek, Černý.