Začátek play-off Čáslav zvládla, ve středu porazila Benešov 6:2!

26. únor 2020, 21:07

Čáslav - V předkole play-off krajské ligy čekal hokejisty HC Čáslav soupeř z Benešova, sérii na dvě vítězná utkání s HC Lev Benešov rozehráli ve středu doma. V základní části Čáslav na svém ledě Benešov porazila 6:3, zvládla i střetnutí v hale soupeře, kde zvítězila v prodloužení 5:6.

Čáslav - Benešov 6:2 (2:0, 2:2, 2:0)

Jako první se při své přesilovce osmělili hosté, ovšem Sládek ve 2. min. naštěstí pálil jen do prsou gólmana. To po skončení početní výhody Benešova skončil na led z trestné lavice Pipek, hned dostal puk a svůj samostatný útok přetavil ve vedoucí branku - 1:0. V 7. min. se před Starcem otevřela obrana, ovšem domácí gólman Novák se překonat nenechal. Na druhé straně Špelda hledal před bránu najíždějícího Křišťana, Štěpánek ale prostor mezi svými betony včas uzavřel. Ve 13. min. Čáslav sehrála dobrou přesilovku, soupeře sevřela v jeho pásmu, branku zasypala několika střelami, jenže nic z toho nebylo. V 15. min. se do příležitosti dostal Krpata, ovšem gólman Štěpánek jeho blafák vystihl. V 17. min. při druhé přesilovce pěknou kombinaci zakončil Křišťan druhou čáslavskou brankou - 2:0.

Druhou třetinu začali domácí skvěle: Kraučuk si při přesilovce vyrazil až před brankáře a po devatenácti bylo to 3:0! Čáslavští ale potom čelili dvakrát početní výhodě soupeře, který druhou přesilovku po patnácti vteřinách využil - 3:1. Prakticky hned z rozehrání se trefil pod břevno Křišťan a opět to bylo o tři branky - 4:1. Ve 29. min. Benešovu pomohl nedůraz čáslavských hráčů před vlastní brankou, který vyústil v nešťastný gól v síti Nováka - 4:2. Další branku už druhá třetina nepřinesla i přes šance na obou stranách: Duška skvěle vychytal Novák, na druhé straně benešovský gólman Štěpánek výtečně zlikvidoval nájezd Sladkého.

Třetí třetinu domácí sehráli skvěle: Hra se odvíjela zejména před brankářem Štěpánkem, Čáslavští si připravili několik dobrých šancí a hosty naopak do ničeho vážnějšího moc nepouštěli. Ve 49. min. zatlačili na rozehrávku Benešova, získali puk a Barbora upravil na 5:2. Polesného příležitost v 55. min. skvěle vychytal hbitou lapačkou, naopak v 59. min. naopak propukla čáslavská radost, když Křišťan využil další přesilovku - 6:2.

"Hráli jsme dobře, ve druhé třetině jsme bohužel trochu vypadli z rytmu," uvedl trenér Čáslavi Tomáš Topol. "Ve třetí třetině jsme se ale vrátili ke své hře. Hráli jsme dobře," opakoval kouč, který by v sobotním zápase v Benešově sérii rád ukončil vítězstvím. "Je to play-off, může se stát cokoliv. Do Benešova pojedeme vyhrát, ale pořád respektujeme sílu soupeře," upozornil a dodal: "Budeme hrát venku, hru trochu upravíme. Víme, co Benešovu dělá problémy a s tím tam trochu pojedeme. Moc se asi nepřekvapíme, bude to o bruslení a taktice. Samozřejmě půjde o to dát góly a proměnit nějakou šanci, kterou nám Benešov doma pustí."

Také Radim Křišťan viděl v zápase s Benešovem slabší druhou třetinu. "To se hra rozkouskovala, přesně, co jsme nechtěli. Benešov vyrovnal hru," poznamenal a doplnil: "Ve třetí třetině jsme se vrátili ke své hře a bylo to v pohodě." Ve 29. min. Čáslav povolila soupeři kuriozní branku. "To byl klasický vlastňáček. Trochu jsme si ho zasloužili, puk jsme asi třikrát nevyhodili a tak to bývá," řekl Radim Křišťan. "V sobotu to pojedeme do Benešova ukončit," slíbil fanouškům nakonec.

Branky a asistence: 3. M. Pipek (Barbora), 17. Křišťan (Janata, Špelda), 21. Kraučuk (Špelda), 25. Křišťan (Janata, Špelda), 49. Barbora (Navrátil), 59. Křišťan (Janata, Špelda) - 25. Fedoročko (Sládek, Kaňka), 29. Starec (Kaňka, Sládek). Rozhodčí: Müller - Stanko, Thuma. Vyloučení: 10/10. Využití: 3/1. Diváků: 360. Čáslav: Novák - Janata, Špelda, Křišťan, L. Muras, Kraučuk - Šulc, Kurka, Pipek, Barbora, Navrátil - Šlejtr, Bílek, Borovanský, Krpata, Sladký - L. Svoboda, Jiří Vlach. Trenér Tomáš Topol. Benešov: Štěpánek - Zderadička, Stejskal, Sládek, Kaňka, Starec - Janáč, Kotýnek, Polesný, Dušek, Netolický - Korvas, Martínek, Kohout, Fedoročko, Mrva - Bursík. Trenér František Sládek.