Žákovskou ligu Sršni zahájili v Černošicích

14. září 2009, 17:00

Černošice - Do nové sezony vstoupily také hokejové naděje TJ Stadion Kutná Hora. O víkendu starší a mladší žáci sehráli zápasy žákovské ligy v Černošicích.

Černošice - Kutná Hora 2:17 (0:4, 1:7, 1:6)

Do letošní sezóny starší žáci Kutné Hory vstupují jako obhájci titulu, proto se na každé utkání musí připravit velmi svědomitě.

"Po letním soustředění jsme připraveni dobře fyzicky, bude další těžkou prací trenéra připravit mužstvo a správně motivovat před každým zápasem ještě psychicky," naznačil kutnohorský trenér Michal Procházka. a pokračoval: "Černošičtí byly vždycky velmi kvalitním týmem, byli jsme proto zvědaví, jak budou připraveni na tuto sezónu. Změna pravidel týkající se věku startujících hráčů však zasáhla více soupeře, než nás."

Na led vlétli Sršni s velkou chutí po hře a také to bylo znát od prvních okamžiků zápasu. Už na konci první minuty otevřel skóre Mates Jelínek, po ukázkové nahrávce Dominika Jiráně zpoza branky. Po několika pěkných kombinacích a téměř trvalé hře v obranném pásmu domácích přišla opět přihrávka Jiráně, tentokrát na hokejku kapitána Jendy Tvrdíka, který se nemýlil. Po pouhých 16 vteřinách zvyšoval už na 0:3 opět Jelínek, když Tvrdík nejprve kopnul puk Jiráňovi, který nahrál právě Jelínkovi. V čase 15:06 se chopil puku Tvrdík po vyhrané buly a projetím přes celé hřiště a střelou pod víko uzavřel skóre 1. třetiny na 0:4.

Druhá třetina začala podobně rychle, skóre tentokrát otevřela druhá pětka. Jestříbek doslova vlétl do obranného pásma soupeře, odzbrojil nekompromisně domácího obránce a gólmanovi nedal šanci. O minutu a půl později zapracoval u mantinelu Tvrdík, puk vydoloval Jelínek, který opět zpoza branky našel volného Jiráně před bránou, který zvýšil na 0:6.

V čase 28:25 jsme poprvé inkasovali, při přečíslení 2:0. Pavel Švejda vyslal svojí dělovku od modré, při které však upadl, puk se odrazil od jednoho z domácích hráčů, kteří pak šanci proměnili ve svůj první gól. Do konce třtiny jsme skórovali ještě 5x, z toho 2 góly dala opět druhá pětka. 9. gól Erik Mlika po velmi pěkné nahrávce Procházky a 13. pak právě Matěj Procházka, po nahrávce Davida Jestříbka.

Za stavu 13:1, a tedy s velkým klidem, Kutnohorští nastupovali do poslední části hry. Přestože tempo hry už nebylo tak vysoké stále na ledě panovali Sršni. Tvrdík zavezl puk do útočného pásma a netradičně zleva poslal puk Jiráňovi, který proměnil. Necelých pět minut před koncem jsme inkasovali podruhé, když z chumlu na pravém kruhu vyšla rána k levé tyči, na kterou už nestačil gólman zareagovat. Poslední gól zápasu padl v čase 56:19. Jelínek, pro něho netradičně zprava, vyslal střelu do pravého rohu branky. Puk ovšem trefil přejíždějícího domácího hráče do zad a od toho se odrazil do protějšího roku. Tímto lehce kuriózně gólem hosté uzavřeli letošní premiéru velmi vysokým vítězstvím.

"Za dnešní výkon není možné pochválit žádného jednotlivce, ale "jen" celý tým. Výkon všech byl opravdu výborný, případné drobné chyby ve hře ihned napravili ukázkovým nasazením. Pokud dokážeme zopakovat takovéto výkony i v těžších zápasech, bude opět k vidění nádherný hokej, na který jsme od Sršňů zvyklí. S takovýmto výkonem bude možné hráčům prominout i prohry, které nás určitě v sezóně také čekají," shrnul zápas Michal Procházka.

Branky K. Hory: Tvrdík 5, M. Jelínek 5, Jiráň 4, Jestříbek, Mlika, Procházka. K. Hora: D. Jelínek - Tvrdík, Jelínek Mates, Jiráň, Jestříbek, Procházka, Mlika - Šváb, Švejda, Macháček, Šurych. Trenér Michal Procházka.

Černošice - K. Hora 3:4 (2:2, 1:0, 0:2)

Prví mistrovský zápas ligy mladších žáků Kutnohorští odehráli na hřišti Černošic. Do zápasu Sršni vstoupili s mírně oslabenou sestavou. Soupeř dobře kombinoval a v prvních minutách zápasu byl hokejovější. Svojí převahu dokázal vyjádřit gólově a od 6. minuty vedl 1:0. V 11. minutě srovnal po individuální akci Sikora. Ovšem už tradičně 10 sekund po buly Sršni dostali gól a soupeř vedl 2:1. Do konce třetiny Sikora přidal svůj druhý gól a srovnal skóre na 2:2.

Druha třetina byla ve znamení mírné převahy tygrů z Černošic, ale dokázali z ní vytěžit jen jeden gól. V poslední třetině Sršni dokázali otočit utkání. V 47. minutě zápasu Sikora dovršil svůj hattrick a následně Fišar otočil stav zápasu ve prospěch Kutné Hory. V posledních minutách Sršni odolali náporu tygrů a udrželi skvělý výsledek. Sršni vyhráli svojí bojovností a díky lepšímu výkonu brankaře.

Branky K. Hory: Sikora 3, Fišar. K. Hora: Wagenknecht, Chalupa - Sikora - Fišar- Šváb, Macháček - Dytrych - Kačerovský, Červinka - Jelínková - Hríbik, Houska - Brabec. Trenér Petr Růžička.