Letošní Štěpánský běh v Čáslavi ozdobila rekordní účast 111 závodníků v hlavních kategoriích!

1. leden 2015, 20:40
(aktualizováno: 1. leden 2015, 20:40)

Čáslav - Na start 23. ročníku Štěpánského běhu v Čáslavi se postavilo celkem 111 závodníků v hlavních kategoriích a dalších téměř 30 dětí do 10 let.

Hlavní závod měl tradičně velmi kvalitní obsazení a vítězství si odvezl český reprezentant Lukáš Kourek z Nového Města na Moravě v novém traťovém rekordu na trati 4900 14:08. Druhé místo získal jeho oddílový kolega, rovněž český reprezentant  Petr Vitner v čase 14:25 a na třetím místě doběhl další reprezentant ČR Jan Janů z Hvězdy Pardubice v čase 14:49.

Z Čáslaváků doběhl na 6. místě Michal Málek (16:09), 7. místo obsadil Pavel Javůrek v čase 16:43 a mezi deset nejlepších se dostal ještě na 9. místě Karel Váňa za 16:51.

Nejlepšími veterány byli: do 50 let František Tichý z Catus Bike team za 17:01, do 60 let Viktor Petronyuk z ČZU Praha za 16:56, do 70 let Jaroslav Říha z Tenis Týnec. L. za 21:43 a nad 70 let vyhrál domácí Bohumil Strnad za 27:05. Nejstarším běžcem byl 74 letý Alois Bradáč, který zvládl trať za 35:50.

Závod žen ovládla Michaela Stránská z Iskarex Česká Třebová, která je rovněž českou reprezentantkou v běhu do vrchu. Dosáhla čas 17:38, 2. místo vybojovala Hana Homolová z Nového Města na Moravě v čase 18:01 a 3. místo získala domácí Eliška Auersvaldová v čase 19:07. Na 4. místě doběhla další domácí závodnice Petra Dvořáková, která dosáhla času 19:44. Nejlepší veteránkou byla čáslavská Kamila Věchtová, která zvládla trať za 22:24 a celkově jí patřilo 5. místo.