Nohejbalisté Kutné Hory nestačili na rozjetou Sázavu a první prohra Čáslavi

21. květen 2019, 06:50

Kutnohorsko/Kolínsko - Nohejbalový oblastní přebor (OP) 2019, pro okresy Kutná Hora, Kolín, část Benešova a Prahy - Východ pokračoval zápasy 7. kola, kde si to mezi sebou rozdali soupeři z prvních čtyř míst průběžné tabulky.

Jediným týmem bez prohry zůstala Sázava, která potvrdila úspěšnou sérii v domácím utkání proti loňskému mistrovi z Kutné Hory. Samotné utkání bylo velice vyrovnané a v první jeho polovině měli mírně navrch hosté, když po zápase vložených dvojic byl stav 2:3. Pak domácí zabrali a v následujících třech zápasech povolili soupeři získat pouze jeden set a vítězství potvrdili v dramatické koncovce třetího setu úplně posledního zápasu křížových dvojic. Poprvé letos vyšli bodově naprázdno hráči Čáslavi, kteří v okleštěné sestavě podlehli soupeři z Kostelce/ Konojed na jeho hřišti. I zbylá utkání se vyznačovala velkou vyrovnaností. Dělbou bodů skončil duel v Církvici, která hostila Velim. Domácím nestačilo ani slibné vedení 4:1 a hosté zachránili remízu v posledním zápase dvojic.
Rovněž o zisku obou bodů rozhodoval úplně závěrečný zápas utkání, v němž lepší koncovku předvedli domácí Sendražice proti Českému Brodu C.

Výsledky 7. kola: Sendražice - Český Brod C 6:4 (sety 12:10), Kostelec/Konojedy - Čáslav 7:3 (16:8), Církvice - Velim 5:5 (10:12), Sázava - K. Hora 6:4 (14:10), Zruč n.S. - volno.

9.    TJ Jiskra Zruč n.S.                6    0 1 5        1    12:48

Program 8. kola OP, sobota 25. května 2019 od 9 hod.: Čáslav - Kutná Hora, Sendražice - Církvice, Velim - Zruč n. S. (od 14 hod.), Český Brod C - Sázava (neděle 26. května 2019 od 9 hod.), Kostelec - volno.

Nymburk porazil vedoucí rezervu Čelákovic

Šestým kolem byla zahájena druhá polovina základní části středočeského krajského přeboru (KP). Ve skupině A skončilo dělbou bodů vyrovnané utkání mezi benešovským Šacungem B a Lihou. Ve druhém duelu hladce zvítězila Osnice nad letos trápícími se Přišimasy. Čelo skupiny A je velice vyrovnané, když první Šacung a čtvrté Zvánovice dělí pouhé dva body. Ve skupině B byl na pořadu šlágr kola, ve kterém Nymburk hostil do té doby vedoucí tým KP Čelákovice B. Nymburští zaváhali v soutěži pouze v prvním kole a výbornou sérii potvrdili vítězstvím nad silným soupeřem. Konečný výsledek neodpovídá jeho průběhu a celkem čtyři zápasy musel rozhodovat zkrácený třetí set. V něm byli třikrát úspěšnější domácí a to rozhodlo. V posledním utkání oplatil Český Brod B porážku z prvního kola Vrdům. Průběžný stav 3:2 potvrzoval jeho vyrovnanou první polovinu. Ve zbylých třech zápasech ovšem domácí povolili soupeři získat pouze jeden a zaslouženě zvítězili. Družstva Zvánovic a Jizerního Vtelna měla volno.

Výsledky 6. kola KP - skupina A: Osnice - Přišimasy 6:1, Šacung B - Liha 5:5, Zvánovice - volno.
Skupina B: Český Brod B - Vrdy 6:2, Nymburk - Čelákovice B 6:1, Jizerní Vtelno - volno.

5.    SK Jizerní Vtelno                4    1 0 3        2    13:19

Program 7. kola KP, sobota 25. května 2019 od 9 hod. skupina A: Liha - Osnice, Zvánovice - Šacung B, Přišimasy - volno. Skupina B: Čelákovice B - Jiz. Vtelno, Vrdy - Nymburk (od 10 hod.), Český Brod B - volno.