Villa Romantica
Reklama

Tomáš Havlíček: Pomozme Kutné Hoře do 21. století!

14. srpen 2018, 13:46

Upozornění: Články zařazené do kapitoly "Názory" vyjajdřují stanoviska pouze autorů, nejsou redakčními materiály www.svoboda.info:

Jsou chvíle, kdy si říkám, že se u nás v Kutné Hoře zastavil čas. Bohužel, mnohdy ve špatné smyslu slova. Mrzí mne například, že v dnešním světě chytrých telefonů a sociálních sítí naše město stojí stranou. Neříkám, že bych snad zrušil městský rozhlas či Kutnohorské listy, avšak i ti, kteří nejsou přes den v Kutné Hoře či jen považují noviny za překonané médium, si zaslouží být plnohodnotně informování. Přitom to nestojí miliony!

Velmi kvituji fungování účtu města na Facebooku, který v mnohém může suplovat též roli takzvaného „chytrého rozhlasu“, kdy občan dostane informaci o aktuálních situacích či problémech. Na fungujícím účtu města by však měli být též slyšeny stížnosti občanů, kteří dostanou odpovídající odpověď nebo by mohl být použit k on-line chatu s radními a dalšími představiteli města. Při nedávné návštěvě střední školy jsem však zjistil, že pro dnešní nastupující generaci ani Facebook nestačí. Youtube kanál, Instagramový profil… Město prostě nesmí zaspat a musí zlepšit svou elektronickou komunikaci a identitu.

Nehledě k tomu, že jsem marně hledal v neděli na Facebooku města informace o probíhajícím požáru a opatřeních, která byla přijata. První informace se objevila až v pondělí po 16 hod.

Nebál bych se proto jít ještě dál. Dnes je naprosto běžnou věcí, a to i v násobně menších obcích, městská mobilní aplikace. Jednoduše si ji stáhnete do vašeho mobilního telefonu a můžete napřímo komunikovat s městem.

A co by taková „appka“ měla umět? Hlavně by měla dát občanům informace o dění ve městě, o aktuálních problémech, dopravních omezeních nebo o všech akcích, jež se ve městě konají. Proč by třeba hostinský nemohl do kalendáře vložit, že plánuje na sobotu zábavu či hody?

Občan by měl mít v rámci aplikace možnost stát se jakýmsi on-line reportérem, který může město informovat o tom, kde je aktuálně nějaký problém, nepořádek, případně černá skládka. To není o „práskání“, ale o možnosti zlepšení veřejných prostor našeho města.

Znáte ten pocit, když parkujete v centru a nemáte drobné? Co kdyby tu byla možnost jednoduše naťukat vaši „spzetku“ a v klidu od auta odejít? A třeba i bez placení, jako odměna za aktivní využívání městské aplikace! A když už jsme u placení, proč byste přes mobil nemohli zaplatit za svoz odpadu či další služby města? Nebo si jednoduše pár kliknutími domluvit přesný datum a čas schůzky na městském úřadě pro vyřešení svého problému či žádosti?

To je jen pár výhod, jež by občanům i samotnému městu aplikace přinesla. A slibuji, že pokud budu po volbách na radnici, udělám vše pro její zřízení. Znovu však opakuji, že aplikace nesmí mít za cíl naprosto nahradit současné tradiční komunikační kanály města pro ty z občanů, kteří jednoduše neholdují novým technologiím.

Tomáš Havlíček

AVE_CZ
Reklama
Tomáš Havlíček: Pomozme Kutné Hoře do 21. století!

Tomáš Havlíček: Pomozme Kutné Hoře do 21. století!

14. srpen 2018

Upozornění: Články zařazené do kapitoly "Názory" vyjajdřují stanoviska pouze autorů, nejsou redakčními materiály www.svoboda.info:

Jsou chvíle, kdy si říkám, že se u nás v Kutné Hoře zastavil čas. Bohužel, mnohdy ve špatné smyslu slova. Mrzí mne například, že v dnešním světě chytrých telefonů a sociálních sítí naše město stojí stranou. Neříkám, že bych snad zrušil městský rozhlas či Kutnohorské listy, avšak i ti, kteří nejsou přes den v Kutné Hoře či jen považují noviny za překonané médium, si zaslouží být plnohodnotně informování. Přitom to nestojí miliony!

Velmi kvituji fungování účtu města na Facebooku, který v mnohém může suplovat též roli takzvaného „chytrého rozhlasu“, kdy občan dostane informaci o aktuálních situacích či problémech. Na fungujícím účtu města by však měli být též slyšeny stížnosti občanů, kteří dostanou odpovídající odpověď nebo by mohl být použit k on-line chatu s radními a dalšími představiteli města. Při nedávné návštěvě střední školy jsem však zjistil, že pro dnešní nastupující generaci ani Facebook nestačí. Youtube kanál, Instagramový profil… Město prostě nesmí zaspat a musí zlepšit svou elektronickou komunikaci a identitu.

Nehledě k tomu, že jsem marně hledal v neděli na Facebooku města informace o probíhajícím požáru a opatřeních, která byla přijata. První informace se objevila až v pondělí po 16 hod.

Nebál bych se proto jít ještě dál. Dnes je naprosto běžnou věcí, a to i v násobně menších obcích, městská mobilní aplikace. Jednoduše si ji stáhnete do vašeho mobilního telefonu a můžete napřímo komunikovat s městem.

A co by taková „appka“ měla umět? Hlavně by měla dát občanům informace o dění ve městě, o aktuálních problémech, dopravních omezeních nebo o všech akcích, jež se ve městě konají. Proč by třeba hostinský nemohl do kalendáře vložit, že plánuje na sobotu zábavu či hody?

Občan by měl mít v rámci aplikace možnost stát se jakýmsi on-line reportérem, který může město informovat o tom, kde je aktuálně nějaký problém, nepořádek, případně černá skládka. To není o „práskání“, ale o možnosti zlepšení veřejných prostor našeho města.

Znáte ten pocit, když parkujete v centru a nemáte drobné? Co kdyby tu byla možnost jednoduše naťukat vaši „spzetku“ a v klidu od auta odejít? A třeba i bez placení, jako odměna za aktivní využívání městské aplikace! A když už jsme u placení, proč byste přes mobil nemohli zaplatit za svoz odpadu či další služby města? Nebo si jednoduše pár kliknutími domluvit přesný datum a čas schůzky na městském úřadě pro vyřešení svého problému či žádosti?

To je jen pár výhod, jež by občanům i samotnému městu aplikace přinesla. A slibuji, že pokud budu po volbách na radnici, udělám vše pro její zřízení. Znovu však opakuji, že aplikace nesmí mít za cíl naprosto nahradit současné tradiční komunikační kanály města pro ty z občanů, kteří jednoduše neholdují novým technologiím.

Tomáš Havlíček