Kolín/Nymburk - ČEZ BASKETBALL NYMBURK - BC GEOSAN KOLÍN

Den: úterý 27. 9. 2016 od 18:30 hod
Místo: Sportovní centrum ČSTV, Nymburk
Komisař: Petr Andrle

Nejtěžší možný soupeř čeká ve druhém kole Kooperativa NBL na kolínské basketbalisty. V úterý od 18.30 hodin se představí na palubovce třináctinásobných šampionů v Nymburce, který bude v polabském derby obrovským favoritem.

Obhájce titulu vstoupil do sezony drtivou výhrou 105:61 v Jindřichově Hradci, když v úvodu zaskočil soupeře parádní trojkovou palbou, v poločase odskočil na 34 bodový náskok a ve druhé půli jasnou výhru pohlídal. „Zápas jsme začali dobře a kontrolovali jsme hru. Proměnili jsme hodně trojkových pokusů,“ pochvaloval si nymburský kouč Ronen Ginzburg.

Nymburk poprvé od roku 2011 nestartuje v ruské VTB lize, takže nebude mít tolik nahuštěný mezinárodní program, a tak odehraje kompletní sezonu NBL bez úlev. Po dvou letech se přihlásil i do Českého poháru. Kromě toho si zahraje nově založenou Ligu mistrů.

Kádr mistra před sezonou opustili Michael Dixon, Chasson Randle či Julian Vaughn, naopak přišli jiní tři Američané Bryon Allen, Eugene Lawrence a Antohny Meier, nigerijský účastník olympijských her Ekene Ibekwe a do týmu se vrátil i český reprezentant Pavel Pumprla. „Někteří hráči nás opustili, ale složení týmu vypadá zajímavě, podobně jako v loňské sezoně. Snažili jsme se spojit českou zkušenost s dravým mládím ze zahraničí a věříme, že se nám to povedlo,“ řekl Ondřej Šimeček, člen klubového představenstva.

Kolínští Medvědi odstartovali sezonu smolně. V Prostějově jim vše hrálo do karet, ještě minutu a půl před koncem základní hrací doby vedli o osm bodů. Jenže domácí v koncovce díky úspěšným trojkám skóre otočili a Geosan byl nakonec rád, že dotáhl zápas alespoň do prodloužení. Stěžejní byly trestné hody Hunta, který v klíčovém momentu neproměnil ani jednu ze dvou šestek. V prodloužení to bylo podobné, Kolín ho měl rozehrané na vítězství. V koncovce dostal i šanci na poslední útok, jenže třináct vteřin před sirénou nedokázal v limitu rozehrát zpoza lajny a domácí Orli z následné akce definitivně překlopili skóre pro sebe, když trefil další trojku nejlepší střelec zápasu Lukáš Palyza. Stejně jako on nastřílel 26 bodů i kolínský Bojan Bakič.

NÁZORY PŘED UTKÁNÍM
Predrag Benáček (trenér BC GEOSAN Kolín) : „Nymburk je favoritem, což v domácí soutěži platí nejen proti nám. Kraluje už dlouho, je to tak. My můžeme jen překvapit. V Prostějově jsme ztratili zápas v koncovce, porážky ke sportu patří. V závěru jsme udělali mnoho chyb, musíme se z toho poučit. Snažíme se dostat na soupisku rozehrávače Maleševiće, ale už osm dnů čekáme, až nám z Ománu přijdou jeho papíry. Zatím nevíme, zda bude v Nymburce k dispozici, ale bylo by to potřeba, aby nemusel Hunt na rozehrávce táhnout čtyřicet minut.“

VZÁJEMNÉ ZÁPASY V KOOPERATIVA NBL:
Kolín – Nymburk 85:98

ABSENCE HRÁČŮ BC GEOSAN KOLÍN:
Adam Číž – problémy s kolenem
Ladislav Horák – zraněné zápěstí
Bojan Malešević – jeho start je nejistý, zatím nemá vyřízeny všechny administrativní náležitosti

HISTORIE VZÁJEMNÝCH ZÁPASŮ: ...zde