Na hřištích soupeřů basketbalisté Sokola Kutná Hora nebodovali

7. říjen 2016, 07:35

Jindřichův Hradec/Tábor - O víkendu nastoupili k prvním soutěžním utkáním ve druhé lize basketbalisté Sokola Kutná Hora na palubovkách Jindřichova Hradce B a Sokola Písek B, které se však hrálo v Táboře.

V obou utkáních byla hra soupeřů postavena především na rychlosti, než na rozehrávce signálů, či akcí. Přesto hráči obou mužstev dokázali snadno procházet obranou Sokolů, o čemž svědčí i počet obdržených bodů. Na druhou stranu se dá konstatovat, že i hráčům z Kutné Hory se dařilo v útoku, 73 res. 86 bodů je toho důkazem. Rozhodující však byla nedůrazná obrana. A to v obou duelech.

V prvním zápase v Jindřichově Hradci Kutnohorští drželi krok se soupeřem prakticky tři čtvrtiny utkání. Až v posledních třech minutách třetí čtvrtiny došlo k rozhodujícímu náskoku, který soupeř udržel až do konce utkání. Ve druhém utkání s Pískem prohrávali Sokolové v poločase o 15 bodů, ale rychlým střídáním a zvýšeným důrazem pod košem, se podařilo ve druhém poločase snížit náskok až na rozdíl 6 bodů. Bohužel vlastní chybou  došlo opět k navýšení skóre pro soupeře. Tento náskok již Sršni z Písku udrželi.

Skvělé představení předvedl Jakub Němeček, který zaznamenal 31 bodů i když, pro neúčast nemocných Říhovského a Vokála, musel hrát na místě pivota. Ze strany Sokola Kutná Hora to byly trochu smolné zápasy, ale zároveň byl  na hráčích vidět i respekt z prvních zápasů v druhé lize.

Lion Jindřichův Hradec B - Sokol Kutná Hora 82:73 (16:16, 39:36, 52 :64)
Body J. Hradce: Fical 20 (3), Pazour 18, Novák 13, atd. Body K. Hory: Haviar 19 (5), Říhovský 9, Kocourek 9, Málek 8 (1), Růžička 8, Vokál 7, Prušinovský 5, Císař 4, Gottfried 4. Trojky: 5/7. TH: 16/13 - 26/16. Fauly: 23 - 19.

Sokol Sršni Písek B - Sokol Kutná Hora 93:86 (27:21, 56:41, 73:64)
Body Písku: Žáček 23 (4), Blažek 23, Kohout 10 (1), Bartoš 10(2), atd. Body K. Hory: Němeček 31 (3), Kocourek 20, Prušinovský 18 (1), Růžička 8, Haviar 6 (2), Málek 2, Císař 1. Trojky: 7/6. TH: 17/13 - 16/10. Fauly: 21 - 18.