Zručští florbalisté se dvěma vítězstvími vyhoupli do čela soutěže

9. říjen 2012, 08:27
(aktualizováno: 9. říjen 2012, 09:31)

Praha - V sobotu 6. října 2012 sehráli zručští florbalisté další dva mistrovské zápasy soutěže Praha-Střední Čechy – třída mužů divize B - sezóny 2012-2013 v pětasedmdesátikilometrů vzdálené nafukovací hale v Praze - Radlicích. Na programu měli utkání s týmy SK Lvi Banko Praha a FBC Blue Horses Žehrovice A.

Jiskra Zruč n. S. - SK Lvi Banko Praha 5:0 (2:0 3:0 0:0)

První odpolední zápas sehrála zručská Jiskra s celkem SK Lvi Banko Praha. Ve 4. minutě se prosmýkl přes obranu hostů Luboš Drbal, vystřelil však vedle. Na druhé straně se neprosadil, ač sám před brankářem Jakubem Malým, Vladislav Sloup. Zručského gólmana následně neprostřelil ani Martin Keliš. V 9. minutě se domácí ujali vedení, když Josef Louda po přihrávce Davida Žambocha střílenou přihrávkou od mantinelu hledal před brankou Václava Šimonice, centr však zapadl do svatyně Jiřího Mezeie – 1:0. V téže minutě byl vyloučen Petr Tvrdík za zvedání soupeřovy hokejky, oslabení domácí přežili. V čase 11.44 vsítili zručští florbalisté druhý gól, autorem byl Petr Tvrdík po přihrávce Davida Náhlovského – 2:0.

Druhá třetina začala náporem domácího družstva, který vyvrcholil vstřelenou třetí brankou. Postaral se o ni v 17. minutě David Žamboch, když využil příhry Václava Šimonice od zadního mantinelu – 3:0. V čase 18.50 byl kuriózně vyloučen Josef Louda na čtyři minuty (2+2) za dvojí sekání. Následně byl v čase 20.32 vyloučen hráč hostů Petr Pinkava za držení, při hře čtyři na čtyři se dostal do šance Lubomír Bleha, skóre ale nenavýšil. To se později podařilo ve 21.11 minutě Václavu Šimonicovi po přihrávce Davida Náhlovského – 4:0. V čase 22.13 se odporoučel na trestnou lavici hostující Simon Sloup za nedovolené vrážení, zručští florbalisté se dostali do dvou šancí. David Žamboch přestřelil nejprve branku hostů, aby vzápětí skóroval podruhé v utkání Václav Šimonic po přihrávce Luboše Drbala – 5:0.

Pražský soupeř se ve třetí třetině snažil snížit stav střetnutí, ale v brance domácího celku čaroval Jakub Malý. Na druhé straně neuspěli úvodní kanonýři zápasu David Žamboch a Petr Tvrdík, čtyři vytvořené šance prohospodařili. Střelci domácích měli tentokrát smůlu i při závěrečné přesilovce, když byl vyloučen v čase 34.50 podruhé v zápase Petr Pinkava, tentokrát  za sekání. Minutová výhoda jednoho muže navíc vyšla bez efektu.

Branky: Václav Šimonic 2, Josef Louda, Petr Tvrdík, David Žamboch. Vyloučení: 2/4. Rozhodčí: Jan Krupička (Stará Boleslav), Martin Kudrna (Blatná). Zruč: Jakub Malý – Luboš Drbal, Jan Tůma – Lubomír Bleha, Kamil Bělina – Josef Louda, Václav Šimonic, David Žamboch – David Náhlovský, František Jantač, Petr Tvrdík (C).

FBC Blue Horses Žehrovice A – TJ Jiskra Zruč n. S. 1:3 (0:0 1:1 0:2)

Ve druhém, večerním, střetnutí nastoupili zručští florbalisté proti soupeři z Kamenných Žehrovic, druhému celku soutěže. Hned v 1. minutě předvedl perfektní zákrok hostující Jakub Malý, když zneškodnil střelu Lukáše Koubka. Na začátku 4. minuty zahrozili Josef Louda s Lubošem Drbalem, střela mířila nad branku gólmana Lukáše Zbránka. V 7. minutě nastaly před hostující brankou krušné chvíle. Před brankářem Jakubem Malým se zcela sám ocitl Pavel Pulec, ,,Kubu“ ale nepřekonal. Poté Žehrovičtí zahrávali dva volné údery v bezprostřední blízkosti branky, dvakrát skórovali, ale vždy v rozporu s pravidly – nebyla ještě sudími zahájena hra. V této části hry se Zručským nedařilo, domácí je přehrávali technickými kousky. Ještě že stál v brance Jakub Malý, v čase 9.45 zabránil vstřelení branky maskou po ,,bombě“ Tomáše Pichnera. Své umění předvedl Jakub Malý ještě jednou, půl minuty před koncem třetiny, když nohou zneškodnil přízemní střelu Filipa Švajgra.

Do druhé části hry nastoupili zručští florbalisté odčinit matný výkon z úvodní třetiny, ve 13. minutě se dostal do šance František Jantač po příhře Petra Tvrdíka, na druhé straně se neprosadil Tomáš Pichner. V čase 15.27 se konečně na hosty usmálo štěstí, Kamil Bělina založil na vlastní polovině akci, po mantinelu přihrál Františku Jantačovi, který svou rychlostí se dostal před brankáře Lukáše Zbránka a kličkou do jeho protipohybu zavěsil – 0:1. Jiskra poté podnikla další atak, David Náhlovský trefil brankáře domácích. Žehrovičtí nechtěli prohrát, i nadále hrozili a zaměstnávali Jakuba Malého, zejména vysoký Tomáš Pichner. Ten se také postaral o vyrovnání v čase 18.13, když z otočky od mantinelu trefil přetahem horní pravý roh branky – 1:1. V dalších minutách se dostávaly do střeleckých příležitostí oba celky, neprosadil se zručský (ač sám před gólmanem) Václav Šimonic, Petr Tvrdík trefil tyčku, Luboš Drbal přestřelil. Přesnou mušku na druhé straně neměli Michal Čermák, na Jakubovi Malém ztroskotal opět Tomáš Pichner. Zručští florbalisté se přeci jen mohli dostat opět do vedení, ale ideální přihrávku Františka Jantače před branku čtyři sekundy před koncem druhé třetiny nezužitkoval kapitán družstva Petr Tvrdík.

Třetí třetina začala šancí v čase 25.40 hráčem číslo 69 Tomáše Pichnera, Jakub Malý byl na svém místě. Poté zahodil ,,loženku“  hostující Josef Louda po přihrávce Václava Šimonice, před brankářem domácího celku se neprosadil Luboš Drbal. V této části hry se pomalu začala projevovat lepší ,,fyzička“ hostů, důsledkem toho byla i druhá branka v síti domácích v čase 29.03, jejímž autorem byl Václav Šimonic po nahrávce Davida Žambocha – 1:2. Ve 33. minutě nastřelil Josef Louda ve vyložené šanci břevno. Domácí zahrozili  v těchto probíhajích minutách pouze jednou, a to Jakubem Hříbalem. Jakub Malý vyloženou šanci zlikvidoval. V čase 35.10 se dostal k míčku Václav Šimonic, seběhl od půlky až před branku Žehrovic a nekompromisně do již prázdné branky domácího celku zavěsil – 1:3.

Branky: Tomáš Pichner  - Václav Šimonic 2, František Jantač. Vyloučení: 0/1. Rozhodčí: Jan Krupička (Stará Boleslav), Martin Kudrna (Blatná). Zruč: Jakub Malý – Luboš Drbal, Jan Tůma – Lubomír Bleha, Kamil Bělina – Josef Louda, Václav Šimonic, David Žamboch – David Náhlovský, František Jantač, Petr Tvrdík (C).

Nahoře zleva: předseda oddílu Josef Tůma, David Žamboch, Václav Šimonic, Jan Tůma, Luboš Drbal, Lubomír Bleha
Dole zleva: Josef Louda, František Jantač, Jakub Malý, Kamil Bělina, David Náhlovský
Ležící: Petr Tvrdík.