Bitku potrestal rozhodčí vyloučením na obou stranách

7. říjen 2009, 13:24

Kutná Hora - Jeden z nových soupeřů kutohorských hokejistů v žákovské lize dorazil z Kralup nad Vltavou. V úvodu sezóny se drží v horní části tabulky, jednalo se proto o první ostřejší střet.

K. Hora - Kralupy n. V. 9:2 (3:0, 5:1, 1:1)

Kralupy nastoupily v počtu - pro domácí neskutečných - 17+2 hráčích, proti trvalým 10+1 Sršňů!.

Vedoucí mužstva K. Hory Zdeněk Jelínek: "Abychom proto mohly pomýšlet na slušný výsledek, bylo nutné pokusit se o rychlý gól a strhnout vedení na svoji stranu. Začátek byl ve velmi ostrém tempu, zejména první lajna hostí byla velmi dobrá. Hráči velcí a důrazní v soubojích. Plán se začal dařit v páté minutě, když Tvrdík vyzval přesnou nahrávkou Jelínka, který otevřel dnešní skóre. Hra si stále držela vysoké tempo, Sršni byli stále o krok lepší a to zejména v kombinaci. Na začátku akce, podobné té první gólové, Tvrdík nahrává Jelínkovi a ten zvyšuje na 2:0. Soupeř stále stačil bruslit, několikrát se dostal k naší brance, kde však zasáhli naši beci a dnes velmi dobře chytající David Jelínek.

V 17. minutě to byla opět dvojice Tvrdík – Jelínek, tentokrát si ale role vyměnili. Na 3:0 tedy zvyšoval Tvrdík. První třetina tak skončila za velmi optimistického stavu, v který jsme ani nedoufali. V očekávání náporu soupeře jsme hráče připravili na přitvrzení jejich hry a snaze vyprovokovat nás a těžit z přesilovek.

Začátek třetiny nám ovšem vyšel nad očekávání dobře. Po úvodní buly vzal puk Tvrdík, vyměnil si ho s Jelínkem a Jiráněm a sám po 14 sekundách zvýšil na 4:0 ! Po dalších 17 sekundách se zamotali kralupští do vlastní kombinace a po důrazu Jiráně trefili vlastní bránu. Po zásluze byl gól připsán Jiráňovi. V čase 20:31 jsme tak vedli 5:0 !!! 27. minuta začala naším oslabením, místo bránění se však nebála naše druhá lajna vyrazit dopředu. Jestříbek poslal nahrávku mezi kruhy Procházkovi, který nádhernou střelou z voleje k tyči zvýšil na 6:0.

Chvíli nato se strhla menší bitka, kterou "odměnili" rozhodčí vyloučením na obou stranách. Důraznou hrou ve středním pásmu se následně blýskl Jelínek, poslal puk na Jiráně, který mu ho v pravý okamžik vrátil a Jelínek zkompletoval hattrik.

Tři minuty na to jsme zaspali při jednom z útoků soupeře a ten se mohl radovat z první gólové trefy. Protože Sršni mají hokej rádi a neradi prohrávají, uběhlo jen několik minut, když se dopředu vrhl Tvrdík s Jiráněm. Jiráň poslal nahrávku na Tvrdíka, který mohl pálit do odkryté branky. Puk, ale trefil brusle hostující beka a od nich mezi nohy vlastního gólmana.

Vstup do třetí třetiny za stavu 8:1 byl velmi optimistický a vzhledem ke hře soupeře se už téměř jistě nedalo počítat se zvratem z jejich strany. Dokladem jsou jen dvě branky. Jedna padla v páté minutě z hokejky Jelínka, po pěkné kombinaci s Jiráněm, 3 minuty před koncem jsme naopak inkasovali.

Výsledek je to skvělý, zejména oceňuji disciplínu s jakou Sršni hráli, nenechali se vyprovokovat ani tvrdými zákroky ani slovním napadáním, kterých bylo také požehnaně.

Dnešní úspěch podtrhl jistým výkonem gólman David Jelínek, který mužstvo držel i v „horkých“ chvilkách. Velmi dobře hrála druhá lajna, která se také nebojí kombinovat, bojovat a střílet. Svoji porci gólů, tvrdou práci na každém kousku ledu a hlavně nádherný kombinační hokej předvedla první lajna.

V neděli vyrážíme do Nymburka, tzn. za dalším novým týmem letošní sezóny. Letos už dokázali porazit medvědy z Berouna a Vlašim, čeká nás proto velká hokejová bitva."

Branky K. Hory: Tvrdík 2, M. Jelínek 4, Jiráň 2, Procházka. K. Hora: D. Jelínek - Tvrdík, Jelínek Mates, Jiráň, Jestříbek, Procházka, Mlika - Šváb, Švejda, Macháček, Šurych. Vyloučení: 5/3. Využití: 1/0.

Kutná Hora - Kralupy 3:7 (0:2, 3:3, 0:2)

V neděli kutnohorští mladší žáci v ligovém zápase přivítali na domácím kluzišti celek z Kralup.

Trenér Kutné Hory Michal Procházka: "Neuběhlo ani 30 sec zápasu a po lehkém přebruslení naší obrany a mírném zaváhání Wagenknechta v bráně soupeř vedl 0:1. V dalších minutách jsme hru vyrovnali. Stav se neměnil spíš naší bojovností a dobrým zákrokům brankaře. V 16 minutě dobře kombinující soupeř přečíslil naší obranu a zvýšil na 0:2. Na začátku druhé třetiny si brankář Kralup vybral svůj příděl smůly asi na celou sezonu dopředu. Míša Šváb v nouzi vyhodil puk z naší obranné třetiny a ten doklouzal pomalu k bráně soupeře, kde si ho nepozorný gólman zasunul za brankovou čáru. Evidentně to kluky nakoplo a za 5. minut po přečíslení soupeře Dytrych srovnal na 2:2. Za dvě minuty tvrdě hrající soupeř zvýšil. Za nás dokázal odpovědět ještě Pavel Grauer, ale soupeř do konce třetiny přidal ještě 2 góly. A v poslední třetině další 2. Soupeř projevil větší touhu po vítězství a vyšší důraz před bránou. Pět ze sedmi gólů padlo po dorážce."

Branky K. Hory: Šváb, Dytrych, Grauer. Vyloučení: 1/7. Využití: 1/0. K. Hora: Wagenknecht, Chalupa - Sikora - Šváb - Dytrych, Červinka - Fišar - Kačerovský, Macháček - Koubský - Plíhal - Jelínková - Grauer, Brabec - Houska.