Čáslav doma přetlačila Kolín B a vyhrála základní část krajské ligy!

11. únor 2024, 19:53

Čáslav – Základní část krajské ligy uzavřeli hokejisté HC Čáslav nedělním zápasem s Kolínem B. Pokud by získali tři body, skončili by v absolutní tabulce základní části první jeden bod před Černošicemi a mohli by si užívat výhodnější nasazování do play-off:

Čáslav – Kolín B 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Čáslavští začali náporem a už ve 4. min. Kapec zaťukal na břevno branku soupeře. Domácí si potom pomohli dvěma přesilovkami: Tu první využil Křišťan a vzápětí při té druhé zapadl do brány Kulhánkův nahozený puk od modré po šesti vteřinách trestu pro hosty – 2:0. Kolínská rezerva se ale nepoložila, v 15. min. ji vrátil do zápasu Straka, když po vhazování před Burdou zavěsil puk pod břevno – 2:1. V 17. min. byli hosté blízko vyrovnání, když Lederer z levé strany našel mezi kruhy Straku, betony gólmana Burdy ale byly připravené. Nakonec se ve větší příležitost ocitl Zelený, ovšem před odkrytou bránou puk do sítě dostat nedokázal.

Ve vyrovnané druhé třetině hosté postupně získávali půdu pod nohama a ve 31. min. srovnali skóre: Po vhazování před kolínským gólmanem ujeli domácí obraně a Petržilka dorovnal stav na 2:2. V závěru druhé třetiny měl Kolín výhodu dvou vyloučení, šanci si však připravila Čáslav: J. Grauer po skončení trestu skončil na led, dostal přesný pas, jel sám a po faulu následovalo trestné střílení. Kapec ale nemířil přesně, a tak se na stavu před druhou přestávkou nic nezměnilo.

Bojovná třetí třetina už předznamenala blížící se zápasy play-off. V době, kdy Kolínští začínali mít navrch, Melovič nastřelil puk od modré a Florian ho usměrnil do sítě – 3:2. O chvíli později se trestného střílení dočkali také hosté, ze souboje se Strakou vyšel vítězně brankář Čáslavi Burda, a když Kolín neuspěl ani při závěrečném odvolání gólmana, mohli Čáslavští s fanoušky slavit vítězství v základní části krajské ligy.

Branky a asistence: 11. Křišťan (Kulhánek, Florian), 12. Kulhánek (Křišťan, Krpata), 50. Florian (Melovič, Ježek) – 15. Straka (Lederer, Kratochvíl), 31. Petržilka (Kozák). Rozhodčí: Rulíček – Pošvář, Borovec. Vyloučení: 6/4. Využití: 2/0. Čáslav: Burda – Kůrka, Florian, Ježek, Krpata, Sladký – Janata, J. Grauer, Křišťan, Kapec, Turena – P. Grauer, Kulhánek, Melovič, Zelený, Kundrát. Trenér Pavel Rohlík. Kolín B: Bak – Hanuš, Häusler, Kozák, F. Svoboda, Petržilka – Křeček, Kopecký, Lederer, Straka, Kratochvíl – Šupík, Jindra, Hyšpler, Zugar. Trenér Jindřich Svoboda.