Čáslav otočila sérii s Vlašimí a je jedno vítězství od finále krajské ligy!

5. březen 2024, 21:20

Čáslav – Za stavu 1:1 se semifinálová série krajské ligy s Vlašimí přestěhovala opět do Čáslavi. Čtvrtý duel série hrané na tři vítězná utkání oba soupeři odehrají ve Vlašimi v pátek od 17.30 hodin:

Čáslav – Vlašim 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)

Čáslavští začali aktivně v zakončení, ovšem buď netrefovali bránu anebo puky končil u pozorného gólmana Holánka. V 5. min. Krpata v útočném pásmu obral o puk Říhu, ale pálil nepřesně, Zelený o chvíli později zachytil rozehru soupeře, ale mířil jen do středu brány. Ve druhé části první třetiny hosté hru přece jen vyrovnali, ale ani oni nenašli recept na gólmana Burdu. V 16.min. rána D. Floriána skončila v Burdově lapačce. První dějství ukončily dvě přesilovkové střely Navrátila, ovšem ani z nich nic nebylo.

První vstřelenou branku přinesla až prostřední pasáž zápasu, když Navrátil od modré čáry využil domácí přesilovku – 1:0. Domácí v dalších minutách dobře střežili střední pásmo a vyráželi k útokům, na střelu si do dobré pozice vyjel Kulhánek, svůj průnik o chvíli později zakončil i Ježek, ovšem oba jen do lapačky gólmana Holánka. Také Vlašimští zaměstnali Burdu v bráně Čáslavi, ovšem ten ve 32. min. vystihl kličku D. Floriána a ve 37. min. zastavil také nájezd Vondráčka.

Odpor hostů Čáslav zlomila ve třetí třetině: Domácí pozorně bránili, ve 44. min. zachytili kotouč, Kůrka přesnou přihrávkou vysunul Kapce, který zvýšil na 2:0! Neuběhly ani dvě minuty a využitá přesilovka znamenala vedení 3:0 pro Čáslav, když Krpata ve zmatku před vlašimskou bránou doklepl puk do sítě. Razítko pod vítězství Čáslavští dali ve 47. minutě z další přesilovky, když po Navrátilově střele od modré a závaru před Holánkem upravil Kapec na konečných 4:0.

V zápase Čáslavi chyběli zranění Barbora a Křišťan, k těm se v průběhu úterního zápasu přidal i Kulhánek.

Branky a asistence: 28. Navrátil (Kapec), 44. Kapec (Kůrka), 45. Krpata (Sladký), 47. Kapec (Florian). Rozhodčí: Vepřovský, Pilný – Říha, Pošvář. Vyloučení: 3/7. Využití: 3/0. Čáslav: M. Burda – Kůrka, J. Florian, Melovič, Zelený, Kundrát – P. Grauer, Kulhánek, Ježek, Turena, Kapec – Navrátil, Krpata, Sladký. Trenér Pavel Rohlík. Vlašim: Holánek – Vl. Pessr, Zelingr, Bauer, Kratochvíl, D. Florián – Kužel, Vondráček, Herwig, Strnad, T. Pessr – Říha, J. Pessr, J. Hejný, Kronus, J. Burda. Trenér Zdeněk Procházka. Stav série 2:1.