Do čtvrtfinále play off nevstoupili kozlové dobře

15. březen 2018, 09:26

Kolín - Do čtvrtfinále play off nevstoupili kozlové dobře. Na ledě Žďáru nad Sázavou se jim nepovedla především oslabení, inkasovali hned čtyřikrát a prohráli o čtyři góly 2:6.

Žďár – Kolín

6:2

První třetina se kozlům nevydařila. Ve třetí minutě to byl první vykřičník z hole Gregara, který se dostal za všechny hráče a jel sám na Sejpala. To kolínský gólman chytil. Podobně jako později drzý pokus Střechy z mezikruží.

Pak už se domácí ale z gólu radovali. Přesilovku v deváté minutě proměnili za čtyři sekundy. Po prohraném buly přišla rychlá trefa do růžku. Chvíli na to pak v přesilovce proměnili střelu zpoza hráče a vedli 2:0. Na konci třetiny se kozlové ještě vrátili do zápasu přesilovkovou dorážkou Březiny. V prostřední části však toto snížení nepotvrdili, naopak znovu dvakrát inkasovali.

Nejprve se ujala tečovaná střela ve hře 5 na 5. Pak domácí proměnili přesilovku tečí mezi betony. Kozlové úřadovali znovu na konci dějství. Byla to znovu přesilovka, znovu dorážka. Tentokrát na ni byl připraven Zumr. Pak v další přesilovce v poslední minutě druhé třetiny to byla dokonce tyčka, jenže to bylo ze strany Kolína vše.

Brzy po začátku poslední dvacetiminutovky šli totiž znovu do oslabení. Znovu inkasovali a průběžné skóre 2:5 jim vzalo další naděje. Nechal se vystřídat i gólman Sejpal. Domácí navyšovali náskok ještě jednou z přečíslení a upravili na konečných 6:2.

Reparát budou mít kozlové v pátek, to se hraje druhý zápas série, o druhý bod. Zápas začíná v 18:07.

Branky: 9. Vítek (Peslar, Štěpánek), 12. Štěpánek (Stehlík, Beneš), 31. Kuřítko (Klodner, Bureš), 36. Peslar (Štěpánek), 45. Pytlík (Štěpánek), 51. Bureš (Kuřítko, Klodner) - 17. Březina (Pýcha), 39. Zumr (Hanzl, Kozák). Rozhodčí: Čuňočka, Vrba - Vašíček, Král. Vyloučení: 5:6. Využití: 4:2. Oslabení: 0:0. Třetiny: 2:1, 2:1, 2:0. Diváků: 1292. Stav série: 1:0.

Kolín: Sejpal (45. Martínek) - Pýcha, Hanzl, Voženílek, J. Kadlec, Březina, Barták, Hlaveš, Sladký - Malý, Semirád, Panna - Kozák, Zumr, Morkes - Kysela, Prokop, Němec - Černý, Pilný, A. Kadlec.