Fanoušci kutnohorského klubu se opět bavili hokejem, ve středu to odnesl Pelhřimov

2. listopad 2011, 21:47
(aktualizováno: 2. listopad 2011, 21:52)

Kutná Hora - Do středečního domácího zápasu proti Pelhřimovu hokejisté TJ Sršni Kutná Hora nastupovali psychicky posílení o poslední dva "bodové" výsledky, navíc jim kryl záda v bráně nový gólman Jan Jíra. A právě on pomohl Kutné Hoře k tříbodové výhře nad týmem, kde působil.

Kutná Hora - Pelhřimov 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)

Do zápasu Kutnohorští nastoupili sebevědomě a na ledě vůbec nebylo znát, že spolu hrají pátý tým tabulky s posledním. Domácí pelhřimovského gólmana Čekala neustále udržovali ve střehu, ovšem několik svých slibných příležitostí proměnit nedokázali. Místo toho v 19. min. při útoku "dva na dva" Plachý naznačil střelu, puk posunul na Hrbatého, který zavěsil do "šibenice" - 0:1. Pelhřimovští se ale neradovali dlouho, ještě do první přestávky stihli Sršni vyrovnat, když dvanáct vteřin před sirénou zapadla Burdova střela po vhazování za tyč - 1:1.

Líbivý kombinační hokej pokračoval i v prostřední pasáži střetnutí a domácí fanoušci měli o radost více, neboť ve 32. min. Nakládal zpoza brána poslal puk k modré, Janatovi se sice střela moc nepovedla, ovšem puk po ledě gólmana Čekala zřejmě překvapil a Králíček byl v pravý čas na pravém místě - 2:1. Ještě v téže třetině mohla Kutná Hora své vedení pojistit, jenže po nastřelené tyči Křišťan v tísni puk do odkryté brány nedostal.

Hráčům Kutné Hory se kolena z těsného vedení nerozklepala. V poslední třetině "přežili" několik šancí soupeře zejména při jeho přesilovkách a ke třem bodům se přiblížili ve 48. min.: L. Muras v obranném pásmu v oslabení vybojoval puk, Králíček naskočil z trestné lavice a spolu s Křišťanem po přečíslení obrany zařídili třetí gól - 3:1. Klíčový moment přišel v 52. min., kdy rozhodčí vyloučili zároveň Kubáta a Novotného a domácí měl před sebou dvouminutovou a dvojnásobnou přesilovku. Ta však trvala jen sedmnáct vteřin, protože Nakládal zvýšil už na 4:1. Kutnou Horu pak nepřibrzdilo ani snížení hostů na 4:2 a výsledek pečetil v 59. min. Králíček z trestného střílení.

Realizační tým kutnohorského celku mělo důvod k radosti, po prohře v prodloužení a výhře na nájezdy přišlo "tříbodové" vítězství. "To se cení," uvědomuje si kutnohorský trenér Radoslav Svoboda a dodal: "Kluky musím pochválit za bojovnost." Kutnohorští předváděli pěkný hokej už v první třetině, ale museli se vyrovnat s vedením hostů. "Měli jsme navíc, soupeře jsme mleli a připravili si šance," upozornil kouč. "Zvedli jsme se ale a vyrovnali," ulevil si a vypíchl klíčový moment: "Důležité bylo, že jsme odskočili na dva a tři góly. Nerozhodil nás ani gól na 4:2, vítězství podtrhl Králíček z trestného střílení."

Radoslav Svoboda pochválil výkon nového gólmana Jana Jíry. "Zachytal dobře," řekl na jeho adresu. "Zkoušeli jsme ho už před sezonou, věděli jsme, jak chytá. Že z něj puky nevypadávají," řekl trenér a doplnil: "Paradoxně mu končilo hostování v Pelhřimově, kde se nějak nedohodli. Proto jsme domluvili s jeho mateřským klubem Jihlavou."

Branky a asistence: 20. Burda (Kubišta), 32. Králíček (Nakládal, Janata), 48. Křišťan (Králíček), 53. Nakládal (Bláha), 59. Králíček TS - 19. Hrbatý (Plachý), 57. Hrbatý (Plachý). Rozhodčí: Weinfurter - Potůček, Tasch. Vyloučení: 7/6. Využití: 2/0. Kutná Hora: Jíra - Veselý, Kůrka, Kubišta, Burda, Sladký - Bílek, Kadlec, Křišťan, L. Muras, Horálek - Janata, Heřmanský, Králíček, Bláha, Nakládal (J. Krištof - Šlejtr, Tvrdík, Mareček). Trenér Radoslav Svoboda. Pelhřimov: Čekal - Rašner, Zelený, Tecl, Plachý, Hrbatý - Novotný, Adam, Suk, Kubát, Siřiště - Plch, Kasalý, Votápek, Hadrava, Havel. (Dolejš - Beneš, Vrátný, Hubata). Trenér Aleš Kučera.