Hokejisté SK Sršni Kutná Hora z Kralup nad Vltavou body nepřivezli

17. listopad 2013, 08:31
(aktualizováno: 17. listopad 2013, 08:31)

Kralupy nad Vltavou - Sedmé kolo krajské soutěže odjeli hokejisté SK Sršni Kutná Hora odehrát do Kralup. V sestavě chyběl Lukáš Rudolfský, Tomáš Kaiser, Michal Jirek a Lukáš Kroštof. Kádr byl doplněn z juniorky Matoušem Jelínkem a Alešem Sádlem. Domácímu týmu s ambicí návratu do krajské ligy se na svém ledě daří a ještě na něm neprohrál.

Kralupy n. V. - Kutná Hora 6:3 (0:0, 1:0, 5:3)

Po vzájemném oťukání obou soupeřů v úvodních minutách se hrál rychlý pohledný hokej se spoustou šancí. Sršni měli trochu více ze hry, ovšem výborné výkony obou brankářů nedovolili nikomu skórovat. Ke konci třetiny se hra přiostřila a došlo i na pěsti. Radek Krejza musel předčasně pod sprchy a trenér Sršňů musel přeskupit formace.

Ve druhé třetině domácí tým zlepšil svou hru ve středním pásmu a vynutil si převahu. Přesně umístěnou střelou k tyči poprvé překonal Šimona Balhama ve dvacáté páté minutě. Do druhé sirény se však skóre již nepohnulo.

Úvod třetí části vyšel lépe Sršňům. Ve vlastním oslabení Čejka nahrál rozjetému Charvátovi, který se prosmýkl mez obránci soupeře do brejku a vyrovnal na 1:1. Následujících pět minut ovšem patřilo domácím. Dvě tečované a dvě přesné střely přes obránce skončili v síti zklamaného Šimona Balhama a do brány nastoupil Petr Miřátský za stavu 5:1. Faul domácího hráče přinesl přesilovku sršňů, kterým se podařilo snížit. Čejka připravil střelu Melounovi, kterou brankář vyrazil a Novotný se prosadil dorážkou. Osm minut před koncem Charvát našel volného Melouna a tentokrát jeho střelu zastavila až síť. Stav 5:3 dával v tomto čase ještě naději a trenér Sršňů si chtěl vzít oddechový čas. Než k tomu došlo situaci zkomplikovalo rozhodnutí nejistého hlavního arbitra. Obránce Jiří Tvrdík ve snaze dát bodyček domácímu útočníkovi přikrčen nastavil pozadí. Byl vyloučen za faul kolenem na pět minut plus do konce utkání.  Domácím se povedlo v přesilovce skórovat pošesté. Střílená přihrávka usměrněná pod horní tyč byla posledním gólem utkání.

Příští utkání odehrají Sršni 23. 11. v Kladně proti Hvězdě.

Branky K. Hory: Charvát (Čejka), Novotný (Meloun, Čejka), Meloun (Charvát). K. Hora: Šimon Balham, Petr Myřátský - David Čejka, Jan Vaněk, Radek Krejza, Matouš Jelínek, Martin Pálek, Jiří Tvrdík (II.), Michal Charvát, Roman Siváček, Martin Meloun, Pavel Andrle, Milan Volný, Jelínek Robert, Tadeáš Hetfleisch, Aleš Sádlo, Otakar Hynek, Jiří Novotný   Trenér: František Coubal.