Hokejisté Zlonice vrátili kutnohorským Sršňům porážku z prvního vzájemného zápasu

9. prosinec 2013, 07:54
(aktualizováno: 9. prosinec 2013, 07:55)

Slaný - Desáté kolo krajské soutěže hokejisté SK Sršni Kutná Hora odjeli odehrát v neděli do Slaného proti HC Zlonice. Oba celky chtěly body potřebné k postupu do nadstavby a domácí také oplatit porážku z Kutné Hory.

Zlonice - Kutná Hora 5:3 (4:0, 1:2, 0:1)

Porucha rolby zdržela začátek utkání, který se Sršňům vůbec nepovedl. Hned v prvním střídání  se přihrávaný kotouč od brusle bránícího hráče ocitl v síti Sršňů. Další střídání přišla první rychlá střela z blízka a bylo to 2:0 dříve, než si Šimon Balham sáhl na puk. V čase 4:40 se nabuzení domácí prosadili potřetí, získali klid a herní pohodu. Nervózní Sršni se nemohli prosadit a po čtvrtém gólu v jejich síti několikrát zbytečně faulovali. Trest ve hře pro obránce Jiřího Tvrdíka, který neovládl své emoce je oslabením i do dalších zápasů.

Druhou třetinu se hra vyrovnala a první branku v domácí síti zařídil Čejka po Charvátově přihrávce. Zloničtí brzy odpovědeli a dál hráli v klidu. Místy až úporná snaha Sršňů dohnat čtyřbrankové manko přinesla křečovitou hru. Snížit na 5:2 se podařilo Andrlemu po nahrávce R. Jelínka.

Ve třetí třetině Sršni získávali převahu, což zase vedlo k častým faulům domácích. Jedenáct minut před koncem proměnil Charvát Rudolfským naservírovaný puk v přesilovce. Domácí si vzali oddechový čas a soustředili se na udržení výsledku. To jim vyšlo. Nic na skóre nezměnilo ani jejich dvojnásobné oslabení, ani závěrečná power-play Sršňů.

Další utkání sehrají Sršni v sobotu 14.12. v Kolíně proti HC Žabonosy od 18:30.

Branky Kutné Hory: Čejka (Charvát, Rudolfslý), Andrle (Jelínek), Charvát (Rudolfský). Kutná Hora: Šimon Balham - David Čejka, Jan Vaněk, Radek Krejza, Pavel Švejda, Martin Pálek, Jiří Tvrdík (II.), Michal Charvát, Lukáš Rudolfský, Michal Jirek, Pavel Andrle, Milan Volný, Jelínek Robert, Tadeáš Hetfleisch, Roman Siváček, Tomáš Kaiser, Aleš Sádlo, Matouš Jelínek. Trenér František Coubal. Vyloučení: 15/10.