Jiří Seidl: "Nikdo neví, co se bude dít!"

2. září 2009, 23:30

Chrudim - Trenér kutnohorských hokejistů po středečním utkání se Žďárem nad Sázavou spokojený nebyl. Ovšem víc než s hrou mužstva ho znepokojila situace ve vedení klubu!

K. Hora - Žďár n. S. 2:5 (1:3, 1:1, 0:1)

Střetnutí začalo hodně zprudka! Po minutě a šestnácti vteřinách skončilo nahození Plevy za zády brankáře Malého – 0:1. Pak ovšem převzali aktivitu na své hokejky Sršni. První velkou šanci ale zazdil Chvalovský po akci Murase s Musilem. V 9. min. už Sršni vyrovnali, když Milota Florian zamířil přesně pod víko! Na aktivitu Kutné Hory dali hokejisté Žďáru zapomenout v poslední minutě první třetiny. Nejprve v čase 19:22 vyšachovali hosté obránce Sršňů, trefil se Šulc. Za dalších 26 vteřin už to bylo 1:3. Sobotka doklepl puk za Malého.

Sršni opět ve druhé třetině hýřili větší aktivitou než jejich soupeř, ovšem Kadlecovu ránu zastavilo břevno. Zato Žďár uměl trestat z brejků: V oslabení dorazil vyražený kotouč za záda Malého Havelka – 1:4. Ve 31. min. zamotal hlavu obráncům Žďáru Hemský a na Heřmanského bombu se brankář natahoval marně - 2:4. Zbylých devět minut druhé části se diváci nudili a odpočítávali čas do přestávky, aby se mohli ohřát před halou.

Ve třetí třetině se začalo často vylučovat. Mnohdy i zbytečně na obou stranách. Z hokeje toho fanoušci také moc neviděli, kromě tyče domácího Musila, šance Králíčka a páté branky Žďáru, kterou obstaral Vránek.

"Utkání se nám vůbec nepovedlo. Hráli jsme jenom dopředu. Něco podobného, jako hrál Žďár doma. Tlačili jsme se do útoku a soupeř nás trestal z brejků," řekl k utkání trenér Kutné Hory Jiří Seidl. "Nedokázali jsme se prosadit v útočné třetině. Soupeř nám vždycky puk vypíchl a jel do brejku," rozebíral rozhodující momenty a dodal: "Takhle hrát dál nemůžeme, a jestliže se chceme vrátit k vítězným utkáním, tak musíme hrát pozorně odzadu. Kluci tohle vědí, ale dneska to tak nehráli."

V týmu ve středu chyběli útočník Čech a obránce Fink. "Čech odešel hrát do Německa a Fink se na tréninku zranil," vysvětlil Seidl. "Hráče v hledáčku máme, ale jelikož nikdo neví, co bude, tak je těžké sem někoho tahat," rozhodil rukama Jiří Seidl a rozzlobil se na vedení klubu: "Nikdo nic neví! Ani trenéři, ani hráči. Pořád se jenom něco šušká a to je deset dní do soutěže. Tahle situace určitě ubírá na síle mužstva!" O všem by už mělo ale být jasno v pátek.

Branky a asistence: 9. Florian (Muras), 31. Heřmanský (Hemský) - 2. Pleva, 20. Šulc (Kaut, Kočan), 20. Sobotka (Vránek), 28. Havelka (Bukáček), 46. Vránek (Dobiáš). Vyloučení: 8/10, bez využití. V oslabení: 0/1. Kutná Hora: Malý (30. Kalousek) - Heřmanský, Kadlec - Hemský, Beránek, Bláha - Florian, Veselý - Prachař, Králíček, Nakládal - Janata, Rozlivka - Chvalovský (21. Krpálek), Muras, Musil. (Šlejtr) Trenér Jiří Seidl.