Kozlové dostali salvu kutnohorských žihadel

20. září 2009, 21:18

Kutná Hora - Kutnohorští hokejisté se konečně ve druhé lize vytáhli! Ve třetím kole Sršni porazili kolínské Kozly 4:1. Utkání proti "svým" vychytal nový kutnohorský brankář Tomáš Kalousek.

Kutná Hora - Kolín 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)

V úvodu střetnutí mohl domácí publikum rozradostnit Hemský, ale v důležitém okamžiku mu přeskočil puk hokejku. Naopak kolínské příznivce potěšil už ve 2. min. Jan Morkes, který tečovanou ranou překonal bezmocného Kalouska - 0:1. Následně Sršni přežili čtyřminutovou přesilovku Kozlů. Pak hráli zase domácí v početní výhodě a náležitě toho využili: Beránek našel křížným pasem Kraučuka, který propálil Blažka - 1:1.

Za dvě minuty se však Sršni radovali po druhé. Ve vlastním oslabení ujel Adamec a byl faulován. Sudí Stolín nařídil trestné střílení, které s přehledem proměnil Hemský. Do konce třetiny se více hrálo před kutnohorskou bránou, ale domácí hokejisté vedení udrželi.

Druhá třetina začala pro Kutnohorské perfektně! V přesilové hře pět proti třem skóroval po individuální akci Beránek - 3:1. Další gól Sršňů visel na vlásku. Bláha po položení Blažka poslal puk jen těsně vedle levé tyče. Domácí svou hrou dohnali Kolín k oddechovému času, jenže místo zlepšení hry obdržel čtvrtou banku: Milota Florian od modré příklepem vymetl šibenici Blažkovy brány - 4:1. Poslední šanci třetiny měl na hokejce domácí Nakládal, jenž se dostal do úniku přímo z trestné lavice, ale neproměnil.

Poslední dějství hry už nic nového nepřineslo. Sršni kontrolovali hru a převaha byla vidět jen při přesilových hrách obou týmů. Ovšem je nutné podotknout, že Sršně podržel v úvodu třetiny Tomáš Kalousek, zejména při početních výhodách Kozlů.

Branky a asistence: 10. Kraučuk (Beránek, Kadlec), 12. Hemský (TS), 22. Beránek, 29. Florian (Veselý) - 2. J. Morkes. Rozhodčí: Stolín. Vyloučení: 9/9. Využití: 2/0. V oslabení: 1/0. Diváků: 863. Kutná Hora: Kalousek - Kadlec, Heřmanský - Hemský, Beránek, Bláha - Florian, Veselý - Kraučuk, Adamec, Křišťan - Krpálek (21. Šlejtr), Nakládal - Prachař, Muras, Králíček. (Malý - Janata - Musil). Trenér Milan Kraučuk. Kolín: Blažek - Kopecký, J. Morkes, Nedbal, Procházka, Pýcha, Rejthar - Čtvrtečka, Kubát, Malý, Mejzr, Pomichálek, Pospíšil, Manhart, Nekvasil, Skokan, Jonáš. Trenér Stanislav Bednář.