Kozlové si Sršně doslova vychutnali, stadion s nimi ovládli i fanoušci hostů

2. únor 2011, 21:19
(aktualizováno: 2. únor 2011, 21:42)

Kutná Hora - Jestli si někdo myslel, že hůře jak v první třetině nedělního utkání s Chotěboří být už nemůže, šeredně se mýlil. Trenér kutnohorských hokejistů Karel Dvořák se na oficiálním webu Stadionu sice divákům omlouval, spíše se ale měl pokusit s týmem něco udělat. Souboje s Kolínem bývaly ozdobou loňského ročníku II. ligy, jenže kdeže ty loňské sněhy jsou... Po ztrátě reálných šancí na play-off Kutná Hora nenašla zbytek motivace ani do středečního derby utkání s Kolínem.

Kutná Hora - Kolín 2:5 (0:4, 1:1, 1:0)

Srdce příznivců kutnohorského hokeje dostalo ve středu pořádně zabrat. Fanoušci v první třetině jen nevěřícně přihlíželi chaotické hře domácích a Kolín si na ledě i v hledišti dělal prakticky co chtěl. V bráně hostů mohl prvních patnáct minut zaskočit řidič autobusu, Blažek byl téměř bez práce. Zato na druhé straně hořelo: Už po devětatřiceti vteřinách Kalousek vyndaval ze sítě první puk, v 6. min. Fejgl před bránou jen přihlížel, jak se kolem něj obtočil Musil a zvýšil na 0:2. O necelé dvě minuty to bylo 0:3 a kolínský kotel v euforii žádal "deset". Ve 12. min. hosté proměnili hned první přesilovku, když Musil puk dorážel snad třikrát... 0:4. Teprve potom se dostali ke slovu na chvíli i domácí, ale Vylíčil v samostatném nájezdu trefil jen Blažkovy betony a svou příležitost vzápětí promarnil i Kraučuk.

V prvních pěti minutách druhé třetiny se Sršni Kolínu vyrovnali, ale Janata netrefil a po něm ani Kraučuk. To Kolínu tam "spadla" snad první šance druhé části utkání: Dulovec u mantinelu vyšťoural puk, následovala hned přihrávka po modré čáře na střed a Pospíšilova bomba "pod víko" - 0:5. Alespoň trochu radosti domácím divákům dopřál ve 32. min. Prachař, když potrestal chybu Morkese, ale to bylo prakticky vše.

Ještě v posledním dějství po Pospíšilově faulu na Králíčka sudí Kareš nařídil trestné střílení, které sám postižený hráč proměnil - 2:5, ale o žádném náporu ze strany Sršňů řeč být nemohla. Hráči i diváci tak museli přihlížet potupnému transparentu kolínského kotle "je čas udělat play-off pá, pá". Anketu o nejlepšího hráče Sršňů snad na webu Kutné Hory nemohou myslet ani vážně.

Kutnohorští neprožívají právě šťasné hokejové chvíle. "Prostě se to někdy tak stane, že se nedaří," komentoval zápas kolínský trenér Stanislav Bednář a pokračoval: "My jsme zápas dnes odehráli v dobré pohodě. Stejně jako minulé utkání, i když jsme ho prohráli. Ale kluci hráli výborně, ale nedávali góly. Dnes také spoustu šancí nedali, ale hráli jsme dobrý hokej." Kutnohorským zůstanou brány play-off letos zavřeny, necítí Stanislav Bednář po vyřazení Kolína právě od Kutné Hory v loňském semifinále satisfakci? "Já bych to tak nebral, každý dělá, co může. Letos se to Kutné Hoře nepovedlo, v příštím roce se jí to třeba povede. To je prostě sport, jednou jste nahoře a jednou dole," uzavřel Stanislav Bednář.

Branky a asistence: 32. Prachař (Pelán,Muras), 57. Králíček (trestné střílení) - 1. Malý (Pospíšil), 6. Musil (Malý, Mejzr), 8. Dulovec (Pospíšil), 12. Musil (Malý), 28. Pospíšil (Dulovec). Rozhodčí: Kareš. Vyloučení: 7/8. Využití: 0/1. Diváků: 300. Kutná Hora: Kalousek - Kadlec, Kořínek, Prachař, J. Florián, Pelán - Veselý, Fejgl, Bláha, L. Muras, Vylíčil - Janata, Nakládal, Kraučuk, Adamec, Králíček. (Linhart - Křišťan, Pálek, Tvrdík). Trenér Karel Dvořák. Kolín: Blažek - Nedbal, Procházka, Malý, Musil, L. Skokan - Pohl, Kubát, Dulovec, Pospíšil, Mejzr - Pýcha, Přibyl, Morkes, Cerk, Čtvrtečka (21. Hloušek). (Brázdil). Trenér Stanislav Bednář.