Kozlové ve Vrchlabí inkasovali sedm vteřin před koncem

6. březen 2017, 08:21

Vrchlabí/Kolín - Sedm vteřin před koncem Kozlové inkasovali. Nebylo z toho prodloužení ani bod do osmifinálové série. Po pátém utkání Kozlové prohrávají 2:3 a v úterý doma budou odvracet mečbol.

Vrchlabí – Kolín

4:3

Zápas Kolínští nerozehráli vůbec špatně. Inkasovali sice už po 45 sekundách, když se od modré trefil Klement, ale nedali to na sobě znát. A po první třetině si nesli do kabin dokonce vedení 2:1.

Vyrovnával v desáté minutě Panna, který se vrhl do protiútoku, přebruslil beka a slavil úspěch nad lapačku gólmana. Do vedení pak poslal Kozly Kozák. V té situaci Barták rozehrával od modré, Zumr jeho puk prodloužil na Černého a jeho střelu tečoval Kozák – 1:2.

Nadějný stav však nevydržel Kozlům dlouho. Rozhodla už poněkolikáté druhá třetina. V ní Kolínští nejprve trestuhodně inkasovali ve vlastní přesilovce už ve dvaadvacáté minutě, když pustili Nováka do úniku. Ten si počkal a kličkou nedal Koutskému šanci. Pak hosté inkasovali i v oslabení tři na čtyři. To Filip dorážel puk, na který už si i Koutský sáhl – 3:2.

Výhře tak šli naproti víc domácí, navíc se jim i víc dařilo v poslední třetině. Na Kolínu byla chvílemi vidět i únava. Přesto vypotili vyrovnání. Po ukázkové akci. Po mantinelu se protáhl Malý, přihrál Semirádovi na bližší tyč, ten prodloužil puk na delší tyč na Pannu a ten puk jen doklepl do brány.

Necelých pět minut zbývalo do konce třetí třetiny, když Kolín vyrovnával na 3:3.Prodloužení se blížilo. Ale nekonalo se. Předposlední střídání Kolínu nevyšlo a domácí urvali 7,4 sekund před koncem mečbol. Filip mezi kruhy ukradl Krajňákovi puk, objel ho, vystřelil a Šťastný tečoval.

Ledová sprcha pro Kozly, výhra 4:3 pro Vrchlabí a zároveň mečbol. Vrchlabí vede v sérii 3:2.

Branky: 1. Klement (Šťastný, Procházka), 22. Novák (Jirků), 30. Filip (Klement), 60. Šťastný (Filip, Procházka) - 10. Panna, 18. Kozák (Zumr, Černý), 56. Panna (Semirád, Malý). Rozhodčí: Veselý - Doležal, Klouček. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Oslabení: 1:0. Diváků: 1355. Třetiny: 1:2, 2:0, 1:1. Stav série: 3:2.

Kolín: Koutský - Hanzl, Březina, Voženílek, Zdeněk, Skokan, Barták - Malý, Semirád, Panna - A. Kadlec, J. Kadlec st., Krajňák - Černý, Zumr, Kozák.