Kutnohorští hokejisté v neděli podlehli Žďáru nad Sázavou, prohráli počtvrté v řadě

2. říjen 2011, 21:18
(aktualizováno: 2. říjen 2011, 21:19)

Kutná Hora - Hokejisté TJ Sršni Kutná Hora ve druhé lize prohráli počtvrté v řadě. Přitom v nedělním zápase se Žďárem n. S. měli body hodně blízko. Gólový náskok hostů ale dotáhnout nakonec nedokázali.

Kutná Hora - Žďár n. S. 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)

Ze dvougólového náskoku Žďáru dokázali Sršni ještě před první přestávkou ukrojit jednu branku. V prostřední části duelu pak zareagovali na třetí gól soupeře kontaktní brankkou Sladkého a zadělali tak na drama v poslední třetině.

V poslední třetině Sršni několikrát sahali po vyrovnání, puk poskakoval před brankou Ždáru, ale do sítě nezapadl. "Když jsme se odhodlávali ke hře bez brankáře, dostali jsme čtvrtou branku," litoval kutnohorský trenér Radoslav Svoboda. Hosté se dostali před modrou útočnou čáru a Plachého nahození propadlo Krištofovi až do brány - 2:4. "Byl to blbý gól," pokrčil rameny kouč.

Kutnohorští pak ještě dokázali stav zkorigovat na 3:4, ovšem na vyrovnání už jim v tu dobu zbývala necelá jedna minuta. "Kluci to dneska odřeli, utkání bylo vyrovnané, divákům se muselo líbit. Akorát že pro nás nemělo šťastný konec," shrnul zápas Radoslav Svoboda.

V dalším domácím utkání se Sršni představí ve středu 12. října proti Kolínu. "Před tím ale pojedeme ještě do Hodonína," připomněl trenér Kutné Hory a k derby dodal: "Musíme se na něj představit podobně jako na Chotěboř."

Branky a asistence: 19. Kubišta (Pomichálek), 33. Sladký (Bílek), 60. Králíček (Bláha) - 3. Man (Kočan, Sobotka), 8. Smejkal (Kotlík, Kočan), 27. Doležal (Sobotka, Ježek), 59. Plachý (Staněk). Vyloučení: 4/8, navíc Kočan 10 minut OT. Využití: 0/1. Diváků: 230. Kutná Hora: J. Krištof, Barta ml. - Heřmanský, Janata, Veselý, Bílek, Šlejtr, L. Muras, Křišťan, Sladký, Kubišta, Jankovský, Králíček, Burda, Uhlíř, Kůrka, Nakládal, Horálek, Pomichálek, Tvrdík, Bláha. Trenér Radoslav Svoboda. Žďár n. S.: Linhart, Sláma - Doležal, Staněk, Šír, Smejkal, R. Sobotka, Střecha, Ježek, M. Sobotka, Plachý, Havelka, Kunstmüller, Bukáček, Kočan, Man, Kotlík, Hron, Šulc. Trenér Petr Kuchyňa.