Kutnohorští Sršni obdrželi od starosty Šance nové dresy, v nich pak zdolali Jablonec

19. srpen 2011, 08:15
(aktualizováno: 19. srpen 2011, 08:18)

Kutná Hora - Kutnohorští hokejisté mají za sebou první přípravný zápas. Soupeřem jim byl celek Jablonce nad Nisou, který dokázali přehrát v poměru 3:2. Sršni mimo jiné nastoupili do zápasu v nových dresech a s novým logem na prsou. Dresy předal slavnostně před úvodním buly starosta města Kutné Hory Ivo Šanc a to do rukou kapitána kutnohorských, Václava Adamce.

Další novinka se odehrála i v sestavě. V kutnohorském dresu poprvé nastoupil obránce Viktor Mlejnek, který v loňské sezóně oblékal dres Trutnova a mládežnickém hokeji působil například v Hradci Králové, nebo Třebíči.

Po vhození úvodního buly se Sršni nastěhovali do útočného pásma Vlků a nepustili je téměř k ničemu.  Trenér Svoboda dnes točil všechny čtyři formace a každá si dokázala vynutit tlak v útočném pásmu soupeře a dostat se do šance. Do té asi největší se dostal na začátku utkání Králíček, který minul úplně prázdnou branku. Hra od začátku vůbec nepřipomínala přípravné utkání, hrálo se tvrdě a ve svižném tempu. Po prvním vyloučení Sršňů, které hokejisté Kutné Hory odbránili precizně se fanoušci na ochozech konečně dočkali. Marek Jankovský s pukem obkroužil bránu Vlků a důrazně zasunul pod vyrážečku gólmana hostí. Pak Sršni polevili, což se jim v následující třetině vymstilo.

V druhé periodě zápasu dohrávali kutnohoráci svoji početní výhodu, která se jim ale hrubě nevyvedla a Kalousek v bráně měl plno práce. Nejprve vytěsnil nájezd dvou na jednoho a následně si poradil i s dorážkou. V tuto dobu byli Vlci na koni a před střídáním gólmanů v půli zápasu, kdy se do branky dostal Jan Krištof dokázali Jablonečtí prostřelit Kalouska přízemní střelou k levé tyčce a srovnat tak skóre i krok. Do branky v půli utkání nastoupil Jan Krištof a po prvním "oťukání se", kdy vychytal nájezd Smetany jakoby Sršňům vlil novou krev do žil. Po parádním průniku Kubišty a „spálené“ šanci Kraučuka, který nastřelil pouze tyč Zárubovi v tu chvíli prázdné brány dostali Sršni v pořadí již třetí početní výhodu, kterou už dokázali  zužitkovat po kombinaci Kubišta, Adamec, kdy druhý jmenovaný nekompromisně zavěsil. Jablonec se však do konce třetiny dočkal a do kabin se tak šlo na vyrovnaného stavu 2:2.

Po nevýrazné druhé třetině opět začali hokejisté Kutné Hory tlačit na tvrz jménem Jablonec, která hrozila nebezpečnými brejky než stálým tlakem. Jeden takový vykryl a la Dominik Hašek Jan Krištof, kdy vyjel téměř až na modrou čáru, kde nebezpečný projektil zalehl před rychle dojíždějícím útočníkem Vlků. Vysloužil si tak potlesk publika. Sršni byli ve třetí třetině na rozdíl od té druhé lepším týmem a svůj um dokázali přetavit ve vítězství, které obstaral v půli závěrečné periody Petr Králíček střelou bez přípravy do pravého, dolního rohu branky Záruby. Zápas se poté už jen dohrával a když Jablonec hrozil, tak se vším si dokázal poradit Jan Krištof.

Po skončení utkání se oba týmy dohodli, že se pojedou samostatné nájezdy, které také vyzněli lépe pro Kutnou Horu. Jediným naším úspěšným střelcem byl Jan Sladký, který mazácky vykoupal Zárubu. Z Jabloneckých se neprosadil nikdo a Sršni si tak připisují první vítězství v prvním přípravném zápase. Šanci potvrdit svoji výhru budou mít už v sobotu, kdy na svém ledě budou hostit Chotěboř