Ledečtí na svém ledě oplatili hokejistům SK Sršni Kutná Hora porážku

24. září 2012, 07:03
(aktualizováno: 24. září 2012, 07:04)

Ledeč nad Sázavou - K odvetnému přípravnému utkání do Ledče n. Sázavou odjeli muži SK Sršni Kutná Hora v nekompletní sestavě. Několik omluvenek, dva nemocní a absence juniorů, kteří hráli svůj zápas znamenalo odehrát utkání jen s jedenácti hráči v poli. V brance sršňů se představil Jan Krištof, který se k týmu pro tuto sezónu připojil v poslednich dnech.

Ledeč n. S. - K. Hora 5:3 (0:2, 2:0, 3:1)

Sršni začali utkání aktivně a v první třetině jasně dominovali. V páté minutě Hoyer našel přihrávkou Jelínka, který otevřel skóre. Výsledkem dobré hry sršňů byl druhý gól, tentokrát z hole Andrleho po Paroubkově nahrávce. Hned po přestávce se povedlo domácím z brejku snížit. Povzbuzeni kontaktní brankou ledečtí vyrovnali hru. Vyrovnání skóre přišlo ve čtyřicáté minutě po nešťastném "námazu", brejku domácích a smolném zákroku Krištofa, kterému pod nohy sražený puk doklouzal za čáru.

Ve třetí třetině se domácí hnáni početným publikem snažili otočit skóre, což se jim povedlo po vydařené kombinaci na jeden dotek. Sršni odpověděli po závaru před domácí brankou, když v ostrém úhlu střelou z otočky Charvát procedil puk do brány. Stav 3:3 šest minut před koncem sliboval tuhý boj do poslední vteřiny. Za dvě minuty ovšem přišel další gól domácích, když obránce Krejza vložil hůl do střely ledečského kanonýra a puk "vymetl pavučinu" za zády bezmocného Krištofa. Sršni vsadili vše na útok, donutili domácí k faulům a minutu hráli dvojnásobnou přesilovku. I když měli několik slibných šancí branku se dát nepodařilo. V předposlední minutě ještě vysunuté obraně sršňů ujel domácí útočník, který završil vítězství Ledče.

Poslední přípravný zápas před startem soutěže odehrají sršni na domácím ledě v "malém derby" s HC Žabonosy. Zajímavé utkání začne v neděli 30. září v 17 hodin.

Branky a asistence K. Hory: Jelínek (Hoyer), Andrle (Paroubek), Charvát (Čejka). K. Hora: Krištof Jan, Čejka, Vaněk, Novotný, Krejza, Charvát, Jelínek, Meloun, Krištof Lukáš, Paroubek, Andrle, Hoyer.