Martínek: Jsme šťastní, může to být odrazový můstek

15. listopad 2018, 10:46

Kolín - Těžké utkání sehráli ve středu kolínští hokejisté. Po třech pohrál hostili lídra z Vrchlabí a byli pasováni do role outsidera. Aby ne, když s ním letos dvakrát prohráli, vždy bez vstřeleného gólu. Do třetice se ale mince otočila.

Kolín nastoupil do utkání aktivně a vyrovnaný zápas, kdy střely, vyloučení, chyby či skvělé zákroky gólmanů byly k vidění na obou stranách, vyhráli v prodloužení. 3:2.

,,Byl to strašlivě těžký zápas. Byla na nás velká kritika, zasloužili jsme si ji, nehráli jsme dobře. Vím, že to v našich klukách je, jen potřebují zahodit to břemeno v hlavě, které je tížilo. Před zápasem s Vrchlabím jsem je nabádal, aby šli do zápasu s otevřenou myslí, aby zapomněli na to, co se dělo a šli si zahrát a udělat parádní utkání. A myslím, že se to povedlo,“ byl naprosto spokojený trenér Kolína Petr Martínek.

,,Bylo to naprosto vyrovnané. Myslím, že to po zásluze skončilo až po prodloužení. Jsem rád, že pro nás vítězně, protože my jsme si ten druhý bod za to nadšení a za tu vehemenci zasloužili. I když soupeř byl taky výborný,“ pokračoval ve svém komentáři.

Duel rozhodovalo až prodloužení. To mělo náboj, atmosféru, napětí. Nakonec v něm ustřihl delší díl Kolín. ,,Řekli jsme si, že chceme být na kotouči, ne se ho za každou cenu zbavovat. Díky tomu to bylo opatrné, ale šance se vyrojily na obou stranách. My jsme prodloužení dvacet sekund před koncem rozhodli, jsme šťastní,“ komentoval kolínský trenér Martínek.

Jeho tým mohl utkání zlomit a rozhodnout už ve třetí třetině, kdy se mu naskytla sedmiminutová přesilovka. Nepovedlo se. ,,Je to škoda, že ne. Dlouhodobě se nám přesilovky nedaří. Proti Vrchlabí jsme jednu proměnili. Soupeř je výborně defenzivně postavený. Na druhou stranu, soupeř má skvělé mužstvo a nevyužil čistou dvouminutovou přesilovku pět na tři, to znamená, že i my jsme byli výborní v defenzivě. Oba týmy byly tentokrát lepší v defenzivě než ofenzivě,“ shrnul Martínek.

V sestavě Kolína se objevily dvě nové tváře. Už v sobotu útočník Martin Hlaváček, ve středu proti Vrchlabí taky útočník Fillip Koffer. ,,Na střídavý start je tu z Nového Bydžova Martin Hlaváček, hráč Pardubic. A v týdnu jsme se domluvili na střídavé startu pardubického juniora Filipa Koffra, který je i členem reprezentační osmnácti. Myslím, že předvedl velice dobrý výkon,“ objasnil trenér Kolína, kdo jsou dva novicové v kolínském dresu.

Co kozly čeká dál? Dva zápasy venku. V sobotu ve Slaném proti Řisutům, ve středu v Trtunově. ,,Musíme k tomu přistoupit, jako k utkání s Vrchlabím. Naprosto zodpovědně, naprosto s pokorou a udělat vše proto, abychom byli úspěšní. Ten zápas s Vrchlabím může být odrazový můstek. Byli jsme v těžké krizi, neříkám, že už jsme z ní venku, ale tato výhra by nám mohla pomoci. Jestli jsme z ní venku, ukážou až další zápasy,“ ví Martínek.