Po dramatické přestřelce se nakonec radovali Kozlové

13. listopad 2016, 16:40

Kolín - V neskutečně dramatickou přestřelku se proměnila třetí třetina sobotního druholigového utkání.  Padlo v ní osm branek. Kozlové přišli o dvojnásobné vedení, a to i přesto že dali gól z trestného střílení a skórovali i v oslabení. Minutu před koncem hosté vyrovnali a prodlužovalo se.

Kolín – Žďár nad Sázavou

6:5 pp

V prodloužení hráli Kozlové přesilovku a v ní dokázali urvat dva body. V tabulce jsou nyní šestí.

Po nervózní první třetině se skóre zápasu otevřelo ve druhé části. V pětadvacáté minutě po straně projel junior Černý, vystřelil z úhlu a jeho pokus slavil úspěch. Chvíli na to ujeli Panna s Kadlecem do brejku dva na jednoho a Pannovu střelu dorážel do prázdné Kadlec.

Na kolínské střídačce bylo veselo, dlouho Kozlové nevedli o dvě branky. Na konci třetiny ještě navíc Sejpal vychytal lapačkou gólovou šanci Kunstmüllera, a to Kozly ještě víc povzbudilo.

Jenže přestávka Kolínu vůbec nepomohla. Po ní hráli, jak když by se báli, že o svůj náskok přijdou a taky z toho pramenila chyba, kdy hned po buly sedla střela nehlídaného hráče k tyčce. To bylo pro Kozly takové varování. Jenže ještě ve stejné minutě dostal Zumr možnost jet trestné střílení.

Zumr svůj pokus provedl nádherně. Zakýval rameny, položil gólmana a pak v kličce zvedl puk nahoru pod víko. Lahůdka, která Kolínu vrátila ve čtyřicáté šesté minutě dvojnásobné vedení – 3:1.

Rozhodující moment zápasu to ale nebyl. Faul pak Kozly stál dvojnásobné vedení podruhé. Vyražený kotouč přistál na hokejce Střechy a ten do prázdné brány neminul – 3:2.

I na toto dokázali Kozlové reagovat. Pipek se vydal do brejku, dvěma rychlými kroky přebruslil žďárského beka a kličkou do bekendu vrátil Kozlům už potřetí dvougólové vedení – 4:2.

Ale ani to Kolínu nestačilo. Pak neohlídali Krupku před bránou a ten se trefil mezi nohy, chvíli na to Beneš ostře prostřelil Sejpala z kruhů a bylo vyrovnáno – 4:4.

Jenže ani tím třetí třetina neskončila. Do konce zápasu zbývalo ještě šest minut a Kozlové vidinu tří získaných bodů neztráceli. Velmi sympaticky pak ujeli v oslabení. Panna vystřelil a Semirád jeho puk do brány dorazil. V oslabení šli Kozlové v zápase znovu do vedení. Už poněkolikáté. Ale naprosto tristně o něj zase přišli. Minutu před koncem zase Střecha dostal prostor a trefil se k tyčce – 5:5.

Protože šedesát minut bylo týmům málo, muselo se prodlužovat. Ve hře tři na tři byli nejdřív blíže k výhře hosté, protože se před Sejpalem sám nebezpečně ocitl Střecha, který mohl zkompletovat hattrick. Jeho pokus ale Sejpal bravurně zlikvidoval lapačkou, a tak se k tahu dostali i Kozlové. Dostali přesilovku čtyři na tři a v ní úřadovali. Panna vystřelil Kolínu dva body.

Branky: 25. Černý (Skokan, Voženílek), 28. Kadlec (Panna), 45. Zumr z TS, 51. Pipek (Kozák), 58. Semirád (Panna), 65. Panna (Zumr) – 46. Bureš (Vítek M.), 51. Střecha (Beneš, Krupka), 52. Krupka (Kunstmüller, Beneš), 54. Beneš (Kunstmüller), 60. Střecha (Beneš). Rozhodčí: Luczków – Hynčica, Tasch. Vyloučení: 3:3, navíc TS za faul Kovářů (ZDR). Využití: 2:1. Oslabení: 1:0. Třetiny: 0:0, 2:0, 3:5 – 1:0. Diváci: 645.

Kolín: Sejpal – Hanzl, Zukal, Voženílek, Skokan, Barták, Horyna, Březina – Malý, Semirád, Zumr – Kozák, Krajňák, Pipek – Panna, Kadlec, Černý – Jelínek, Marvánek.