Po pěti letech hokejisté Čáslavi vybojovali finále krajské ligy!

10. březen 2024, 20:10

Čáslav – Dvě prohry, dvě výhry. Jednu doma, jednu venku – to byla bilance semifinálové série krajské ligy mezi HC Čáslav a HC Rytíři Vlašim. Série tak dospěla do rozhodujícího pátého duelu, který se hrál v neděli v Čáslavi na ledě vítěze základní části:

Čáslav – Vlašim 4:3 pp (1:0, 1:2, 1:1)

Oba celky logicky dbaly především na obranu, ovšem po šesti minutách se dostala Čáslav k útoku, stupňovala tlak, puk zavezl Florian až před gólmana a v nastalém zmatku ho do sítě doklepl Krpata - 1:0. O chvíli později to na druhé straně zkoušel Zelingr, ale závar před svou bránou Čáslavští ustáli. Ve 14. min. Křišťanovu ránu Holánek jen vyrazil, ale J. Grauer se k dorážce už nedostal, chvíli nato pálil Kundrát z úhlu a ani Ježek z dorážky netrefil bránu. Dvě minuty před koncem první třetiny byli hosté blízko vyrovnání, když se do útočné třetiny prosmýkl D. Florian, dostal se z pravé strany až před Zelenku, ale domácí zachránila tyč!

Druhou třetinu začali domácí přesilovkou a ta jim vyšla parádně: Sladký dostal puk před bránu a Navrátil ho doklepl do sítě – 2:0. Jenže přesilovky umí i Vlašim: Ve 25. min. Zelenka kryl několik těžkých ran, ovšem když už ležel, Herwig ranou pod „víko“ korigoval na 2:1. Zelenka si na nedostatek práce stěžovat určitě nemohl: Ve 31. min. vychytal šanci T. Pessra, za chvíli si poradil i s příležitostí Herwiga po buly. Hosté se ale potom přece jen dočkali vyrovnání: T. Pessr unikl podél mantinelu, najížděl mu Kronus, který srovnal na 2:2.

Na začátku třetí třetiny měli domácí sice přesilovku při dvojnásobném trestu pro D. Floriána za seknutí J. Floriana, ale tu zužitkovat nedokázali. Ve 46. min. ale J. Florian zavezl puk do útočného pásma a dostal Čáslav do vedení – 3:2. Domácí pozorně bránili, navíc je podpořil výborný gólman Zelenka a v 58. min. to pro ně vypadalo dobře, když měli 27 vteřin početní výhodu dvou mužů. Po vyloučení Krpaty a odvolání vlašimského brankáře hosté hráli přesilovku pět na čtyři a když po skončení trestu doplnil hosty šestý hráč na ledě, trefil Kronus v poslední minutě přesně k tyči – 3:3.

Prodloužení skončilo po 52 vteřinách: Krpata získal ve středním pásmu puk a Sladkého útok potom završil zlatou brankou Kulhánek! Po sezoně 2018-19, kdy ve finále krajské ligy zdolala Černošice, se Čáslav podruhé probojovala do finále, ve kterém se postaví Rakovníku!

Branky a asistence: 6. Krpata (Sladký), 21. Navrátil (Sladký), 46. Florian (Kůrka), 61. Kulhánek (Sladký) – 25. Herwig (Kronus, Strnad), 32. Kronus (Pessr, Pessr), 60. Kronus (Bauer, Kratochvíl). Rozhodčí: Vyloučení: 5/9. Využití: 1/2. Čáslav: Zelenka – Kůrka, J. Florian, J. Grauer, Zelený, Kundrát – P. Grauer, Kulhánek, Navrátil, Krpata, Sladký – Janata, Ježek, Křišťan, Kapec. Trenér Pavel Rohlík. Vlašim: Holánek – Vl. Pessr, Zelingr, Bauer, Kratochvíl, D. Florián – Kužel, Vondráček, Strnad, Herwig, Cerk – J. Pessr, Říha, Kronus, T. Pessr, J. Hejný. Trenér Zdeněk Procházka.