Po prvním zápase v Čáslavi jsou k finále krajské ligy blíže Rytíři Vlašim!

1. březen 2024, 23:49

Čáslav – Boj o finále krajské ligy začali hokejisté HC Čáslav v sobotu doma, kde sehráli první utkání semifinálové série s HC Rytíři Vlašim. S tímto soupeřem se Čáslavští v základní části potkali jednou, na ledě Rytířů v polovině listopadu vyhráli 4:3, když jim vítězství vystřelil dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny Kryštof Kulhánek. Jenže Vlašimští ve čtvrtfinále vyřadili druhý nejúspěšnější celek základní části Černošice a že jejich vítězství nebylo náhodou ukázali v pátek v Čáslavi:

Čáslav – Vlašim 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)

Ve vyrovnaném začátku byli domácí sice o něco aktivnější ve střelbě, jako první se ale radoval soupeř, když útok dva na jednoho po skončení domácí přesilovky zakončil Florián - 0:1. Čáslavští našli odpověď velmi rychle: V 9. min. Krpata zachytil puk na útočné modré a svůj únik proměnil ve vyrovnání – 1:1. Následující minuty patřily Rytířům, kteří domácí aktivním napadáním nepouštěli domácí k zakládání útoku a vytvořili si i několik nebezpečných situací před Zelenkou. Šance ale měli i Čáslavští, když puk několikrát poskakoval před odkrytou bránou Holánka, ovšem z první třetiny více vytěžila Vlašim: Při první přesilovce zůstal před Zelenkou volný J. Hejný a doklepl střelu T. Pessra od modré – 1:2.

Ve druhé třetině hráli Čáslavští několik přesilovek, ve 37. min. dokonce pětadvacet vteřin pět na tři, ale nic z toho. Hosté vypadali svěžeji, dravěji a ve 26. min. Zelenka betonem hasil šanci Kratochvíla. Ve 32. min. mu ale prošel do brány puk z úhlu po ledě z hole Floriána a mezi tyčemi ho nahradil Burda.

Už ve 42. min. gólman Burda řešil nájezd vlašimského Floriána. Vlašimští i v poslední části zápasu byli rychlejší, přesnější a z toho pramenily také fauly domácích. Ve 47. min. šli na trestnou lavici Melovič a Krpata, hosté ale dvouminutovou přesilovku pět na tři nevyužili, stejnou převahu měli pětadvacet vteřin v 52. min. Také toto oslabení Čáslav ustála, ovšem při následujícím trestu pro Ježka zůstal před Burdou úplně sám Herwig a dorazil střelu Cerka od modré – 1:4. V 56. min. měli výhodu přesilovky naopak domácí, ti ji podpořili ještě hrou bez gólmana, ale recept na Holánka už nenašli. Bez brankáře dohrávali až do poslední minuty a do prázdné brány hosté pečetili vítězství 1:5.

Druhý zápas semifinálové série se bude hrát ve Vlašimi v neděli od 17.30 hodin,

Branky a asistence: 9. Krpata (Zelený) – 7. Florián (Kronus, Zelingr), 19. J. Hejný (T. Pessr), 32. Florián, 54. Herwig (Cerk, Vondráček), 60. Kratochvíl (Zelingr). Rozhodčí: Rulíček, Havlík – Pošvář, Schaffer. Vyloučení: 8/8. Využití: 0/2. Čáslav: Zelenka (32. Burda) – Kůrka, Florian, Zelený, Turena, Kundrát – Melovič, Kulhánek, Ježek, Krpata, Sladký – P. Grauer, Navrátil, Barbora, Křišťan. Trenér Pavel Rohlík. Vlašim: Holánek – Vl. Pessr, Zelingr, Bauer, Kratochvíl, Florián – Kužel, Vondráček, Herwig, Strnad, Cerk – Kronus, J. Pessr, J. Hejný, Kořánek, T. Pessr. Trenér Zdeněk Procházka.