Polabské derby ovládli Kozlové

25. únor 2019, 12:03

Kolín - Derby vítězně pro Kolín. A je rozhodnuto o celkovém pořadí a play off. V zápase se hrálo o celkovou třetí pozici. A vybojovali ji kozlové. Doslova a do písmene. A tak v play off vyzvou Klatovy. Na čtvrtý Nymburk připadne tedy Sokolov.

Nymburk – Kolín 2:3

Začátek utkání patřil Kolínu. Odměnou byly dva puky v nymburské síti. Ten první zařídil Václav Jankovský. Zavezl puk do pásma, prosadil se přes dva hráče a taky přes gólmana. Minutu a čtvrt na to se prosadila dvojice Martínek-Procházka. První jmenovaný zavezl puk do pásma, vyměnil si ho s Procházkou a skóroval. Během necelých dvou minut Kolín vedl 2:0.

Domácí ale zůstávali ve hře. Ještě v první třetině totiž proměnili přesilovku, a tak byli na dostřel. Vyrovnat se jim podařilo před koncem druhé třetiny. Když Kříž tečoval Stehlíkovu střelu od modré. Do třetí třetiny se tak šlo za vyrovnaného stavu a o třetí místo tabulky se bojovalo od nuly.

Krok směrem k výhře udělali kozlové. Ve čtyřicáté sedmé minutě. Pýcha ve středním pásmu našel rozjetého Jankovského, ten obehrál nymburského obránce a našel Šafránka, který zavěsil pod víko. To byla nakonec rozhodující akce utkání a vítězný gól. Gól, který poslal Nymburk na konečné čtvrté místo tabulky a Kolín na třetí.

,,První třetinu jsme měli herní převahu, vstřelili jsme dva rychlé góly a dostali jsme se do herní pohody. Ve druhé polovině druhé třetiny jsme trochu polevili a nabídli jsme soupeři šanci, ale poslední třetinu jsme bojovali a vítězství jsme doslova ubojovali,“ popsal utkání vedoucí Kolína Josef Nutil.

Branky: 10. Knesl (Rittig, Kolouch), 37. Kříž (Stehlík, Jirásek) – 6. Jankovský (Malý, Šafránek), 8. Martínek (Procházka), 47. Šafránek (Malý, Jankovský). Rozhodčí: Šperl – Beneš, Kurtin. Vyloučení. 4:5. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 700. Třetiny: 1:2, 1:0, 0:1

Kolín: Sejpal, Martínek – Březina, Pýcha, Hanzl, Jelínek, Havelka, Barták, Bezděk – Jankovský, Šafránek, Malý – Netušil, Zumr, Kozák - Procházka, Martínek, Němec – Pilný.