20. prosinec 2018, 07:53

Kolín - Středeční derby patřilo Kolínu. Nymburk neměl svůj den, naopak kozlové byli při chuti. A když vycítili nejistotu hostí, smlsli si.

Kolín – Nymburk

6:2

Kozlové měli navrch do začátku. První branku dali ale až ve čtrnácté minutě. Za to parádní V přesilovce. Zumr od modré shodil puk na Pýchu na kruh, ten předal okamžitě mezi kruhy Šafránkovi, který z první po ledě otevřel skóre utkání. A minutu na to padla branka druhá.

Němec dostal puk do středního pásma od Hanzla. Už to vypadalo, že bude dlouhý, že ho nestihne, ale laxní Nymburští nechali projet jak puk, tak Němce a ten tuto příležitost využil.

Průběžné vedení 2:0 bylo v tomto utkání rozhodující. Nymburk už se k obratu nezvedl. Kozlové naopak náskok navyšovali.

V prostředním dějství Havelka vyhazoval puk z obranné třetiny, obránci Nymburka se jej nepovedlo zpracovat, tak jel sám Pochobradský, který profesorsky blafákem zakončil – 3:0.

V první minutě poslední části se radoval Zumr. Rozehrávku hostí vystihl už Jankovský, předal Šafránkovi a ten pak ve druhé vlně našel právě Zumra. Na něj byl Krofta krátký – 4:0.

Následně Pochobradský sebral puk obránci při rozehrávce a k tyčce upravoval už na 5:0. Šestou branku pak nabídl divákům navrátilec Jankovský. Ten nahrával v akci dva na jednoho, ale puk se mu vrátil na hůl od nymburského hráče, který si lehl do střely. V tu chvíli už se gólman přesouval a díru Jankovský s přehledem trefil.

Nymburk v poslední části dvěma góly snížil, ale to na radosti domácím fanouškům neubralo.

Kolín se vrátil na třetí místo tabulky, kde má na čtvrtý Nymburk náskok jeden bod a jedno utkání k dobru.

Branky: 14. Šafránek (Pýcha, Zumr), 15. Němec (Hanzl), 33. Pochobradský (Havelka), 41. Zumr (Šafránek, Jankovský), 46. Pochobradský, 54. Jankovský (Zumr) – 48. Eis (Stehlík, Bičiště), 59. Stehlík. Rozhodčí: Battěk – Svoboda, Marek. Vyloučení: 2:6, navíc Němec (KOL) DKU za BTK. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 2:0, 1:0, 3:2. Diváci: 776.

Kolín: Sejpal – Březina, Pýcha, Hanzl, Bezděk, Havelka, Barták, Jelínek – Jankovský, Šafránek, Zumr – Kozák, Semirád, Malý – Pochobradský, Martínek, Němec – Netušil, Pilný, Kadlec.