Poslední tři zápasy Písku: 9 bodů a skóre 25:3

8. prosinec 2009, 10:05

Kutná Hora - Ve středu přijede do kutnohorské arény lídr hokejové II. ligy skupiny Střed - silný a na postup smýšlející Písek!

Soupeř sršňů se pohybuje na prvním místě tabulky prakticky od začátku soutěže. Menší krizí prošel na začátku druhé čtvrtiny ligy. Poslední porážku zaznamenali Jihočeši v 15. kole (25. 11.) na půdě Žďáru n. Sázavou, kde překvapivě prohráli 6:2. To je však v kabině soupeře zapomenuto, protože vyhrál následující tři utkání v řadě a se svými soupeři si doslova pohrál. Doma IHC naposledy porazil Trutnov 8:3, v Kolíně bral tři body za výhru 5:0 a Kobru dokonce deklasoval na svém ledě 12:0!

Tahounem Písku je trio Novák - Šulčík - Mošovský. Všichni tři jsou na špici bodování. Vede Vladimír Novák s 24 body za 10 branek a 14 asistencí. Nejlepším střelce je však Petr Šulčík s patnácti trefami.

První vzájemný duel se uskutečnil v 11. kole na ledě lídra. Sršni pod novými trenéry Dvořákem a Mlikou předvedli dobrý výkon a potrápili domácí. Nakonec prohráli 2:1, ale měli i na bod! Jedinou trefu hostů obstaral Pavel Beránek.

Kutnohorští se dostali z výsledkové lapálie i chvostu tabulky. Stačilo jim k tomu vyhrát v Pelhřimově (3:2pp) a doma po dobrém výkonu ve třetí třetině s Jindřichovým Hradcem (4:2). O víkendu měli žluto-černí volno, ale stále drží dobrou sedmou pozici a plní tak nový sezónní cíl - postup do play-off.

V domácí kabině se daří Pavlu Prachařovi, který dvěma góly otočil zápas s Jindřichovým Hradcem a také brankáři Tomášovi Malému, který po Pelhřimovu podržel i doma a vrací se do své vynikající formy.

Utkání začne v tradičních 18 hodin na zimním stadionu v Kutné Hoře. Vaše povzbuzování bude Stadion potřebovat mnohem více něž minule, jelikož proti nim stojí silný soupeř a jen s vaší podporou mohou "urvat" nějaký bod.