Příbramští vrátili hokejistům SK Sršňi vysokou porážku výpraskem

11. únor 2013, 08:56
(aktualizováno: 11. únor 2013, 08:58)

Kutná Hora - V prvním domácím utkání nadstavbové části přivítali kutnohorští Sršni Spartak Příbram, se kterým mají vyrovnanou bilanci ze základní části.

Sršni Kutná Hora – Spartak Příbram 2:12 (1:3, 0:4, 1:5)

Vysoké vítězství sršňů v předešlém zápase s tímto soupeřem dávalo domácím sebevědomí a hostům motivaci k odplatě. Hned od úvodní buly se hrál rychlý hokej nahoru-dolů se spoustou šancí na obou stranách. Trvalo čtrnáct minut, než padla první branka. Příbramští se ujali vedení, které za dvě minuty navýšili a dostali se do herní pohody. V čase 19:56 přidali třetí branku, na kterou za zbylé čtyři sekundy do sirény dokázali Sršni odpovědět. Ihned po vhození buly Macháček zavezl puk do útočného pásma, nahrál najetému Hetfleischovi a ten střelou současně se sirénou korigoval na 1:3. Do druhé části Sršni nastoupili opět se snahou o aktivní hru s napadáním rozehrávky hostí a změnou brankáře. Úspěch to však nepřineslo. Z vývoje nervózní Sršni se střelecky trápili a „vyráběli“ chyby, které příbramští z protiútoků dokázali trestat. Čtyři vstřelené branky hostí ve druhé třetině a stav 1:7 se pokusil trenér korigovat stažením sestavy na dva útoky. Kýžený efekt to však opět nemělo. V třetí části Sršni inkasovali dalších pět branek a jedinou vydařenou akcí byla branka Andrleho po Jelínkově nahrávce. Spartak Příbram udělil Sršňům lekci, ze které se musí rychle oklepat, aby příští utkání hrané v Kolíně proti HC Žabonosy zvládli lépe.

Branky Sršňů: Hetfleisch (Macháček), Andrle (Jelínek). K. Hora: Karger, Balhám – Krejza, Novotný, Pálek, Vaněk, Siváček, Jelínek, Andrle, Charvát, Macháček, Meloun, Hetfleisch, Hynek, Sádlo. trenér Jiří Tumpach.  Vyloučeni: 5/6.