Promarněné přesilovky je musí mrzet

4. listopad 2009, 22:03

Kutná Hora - Ve 13. kole II. ligy se hokejisté Stadionu Kutná Hora představili po delší přestávce opět doma. Po těsné prohře na ledě vedoucího celku tabulky a po nedělní výhře ve Žďáru nad Sázavou byli fanoušci natěšení na středeční duel s Kobrou Praha.

Kutná Hora - Kobra Praha 1:4 (1:0, 0:0, 0:4)

Sršni špatně nezačali, i když v první třetině z několika početních výhod a šancí vytěžili jen jeden gól. Ve druhé třetině ale hokej ze strany domácích začal drhnout, snažili se útočit komplikovanými kombinacemi a na brankáře Kalčíka od modré poslali jen minimum střel. V posledním dějství jakoby Sršňům ztuhly nohy a jejich statickou hru Kobra Praha potrestala čtyřmi góly.

"Příležitosti jsme měli, ale rozhodly přesilovky, které jsme nevyužívaly," našel hlavní příčinu domácí porážky trenér Kutné Hory Karel Dvořák. Právě z početní výhody vytěžili v poslední třetině hosté tři branky. "Rozhodující byl vyrovnávací gól Kobry, kdy jeden z našich obránců nevyhodil puk," naznačil kouč.

Před nedělním derby v Kolíně Kutnohorští neudělali dobrý výsledek. "Máme co napravovat. Věřím, že se kluci z dnešního utkání brzy otřepou a dobře se připraví. Musíme předvést hru jako v Písku, nebo Žďáru," zdůraznil Karel Dvořák. "Soutěž je hodně vyrovnaná, takže může vyhrát kdokoliv s kýmkoliv. Proč bychom nemohli překvapit?" zeptal se nakonec trenér.

Jedinou branku ve středečním utkání zaznamenal obránce Vít Heřmanský. "Věřil jsem, že by zápas mohl skončit 1:0," řekl a dodal: "Dostali jsme ale dva rychlé góly a bylo po zápase, jelikož jsme se nezmohli na nic."

Branky a asistence: 17. Heřmanský (Hemský) - 43. Ton (Paris), 46. Holý (Lang, Bárta), 52. Ton (Lang, Bárta), 59. Drbohlav (Paris, Holý). Rozhodčí: Hejduk. Vyloučení: 9/12. Využití: 1/3. Diváků: 404. Kutná Hora: Kalousek - Florian, Kadlec - Prachař, Beránek, Bláha - Veselý, Heřmanský - Hemský, Adamec, Nakládal - Rejzek, Janata - Musil, Muras, Králíček. (Barta - Šlejtr, Krpálek - Chvalovský) Trenér Karel Dvořák. Kobra Praha: Kalčík - Lang, Ton - Holý, Bárta, Paris - Záhorovský, Horák - Žáček, Novák, Havlín - Valenta, Drbohlav - Sodomka, Georgien, Šeba - Regner - Nykl, Novák, Slanina. Trenér Miloslav Šeba.