Sedm žihadel dostala i Kobra

17. prosinec 2009, 11:03

Kutná Hora - Po Žďáru n. Sázavou nasypali kutnohorští hokejisté sedm branek i Kobře Praha, a to na jejich ledě. Ve 24. kole zvítězili sršni na ledě Pražanů vysoko 7:1.

Kobra Praha - Kutná Hora 1:7 (1:2, 0:3, 0:2)

Do utkání nevstoupili Kutnohorští dobře. Po čtyřech minutách hry Kachlík "namazal" Georgiovi, jenž zkušeně překonal Kalouska - 1:0. Od té doby však byli na ledě vidět pouze sršni. První náznak gólu ještě sudí neuznal, ale v 15. minutě už musel ukázat do branky: pěknou střelou se blýskl Marek Musil. Do přestávky jásali diváci z Kutné Hory ještě víc, protože druhý gól vstřelil Petr Králíček - 1:2.

Ve druhé třetině nahrazovala Kobra sršňům tréninkové kužely. Hosté si dělali na ledě, co chtěli. A když Hemský perfektně zpoza brány přihrál na modrou Petru Veselému, který nekompromisně skóroval, bylo to už 1:3. Duo Marek Musil a Radim Křišťan zase stálo u zrodu čtvrté branky, trefil se druhý jmenovaný. Účet druhé části uzavřel v posledním minutě Pavel Beránek.

Ani v poslední části hry se Kobra nezmohla na odpor skvěle hrající Kutné Hory. Naopak Stadion přidal k pěti trefám ještě dvě. Tu první obstaral po samostatné akci Petr Hemský střelou k tyči, druhá šla z hokejky Radima Křišťana - 1:7.

Celé utkání patřilo Kutné Hoře, ale asistent trenéra Jiří Mlika upozornil na začátek: ":Ten byl rozpačitý. Měli jsme problémy i s menším hřištěm. Navíc jsme dostali smolný gól, kdy Kachlík přihrál přímo na hůl soupeře. Pak jsme se s hřištěm vyrovnali a sehráli jsme nejkvalitnější utkání. Hráči plnili všechny taktické pokyny."

Kromě vynikajícího výkonu se trefili hráči, kteří moc branek nedávají - Marek Musil, Radim Křišťan, Petr Králíček nebo Petr Veselý. "Jsem rád, že i tyto kluci se prosadili. Křišťanovi to poslední utkání nešlo tak doufám, že ho vstřelené branky povzbudily. Výborně hrál i Petr Králíček," upozornil Jiří Mlika.

Přání devíti bodů ze tří utkání se pomalu naplňuje. Zbývá porazit kolínské kozly. "Doufám, že se na utkání pořádně připravíme, že si vše srovnáme v hlavách, aby nám do nich dvě vysoké výhry nestouply. Jestli budou kluci pracovat jako v tomto utkání, tak vyhrajeme," zdůraznil Jiří Mlika, který na závěr poděkoval kutnohorským příznivcům: "Chtěl bych poděkovat divákům, kteří nás i přes nepřízeň počasí dorazili do Prahy podpořit."

Branky a nahrávky: 4. Georgiev - 15. Musil (Křišťan), 19. Králíček (Prachař), 25. Veselý (Hemský, Nakládal), 29. Křišťan (Musil), 40. Beránek (Prachař), 41. Hemský, 56. Křišťan (Králíček). Kutná Hora: Kalousek - Bělohlávek, Kadlec, Heřmanský, Veselý, Rejzek, Janata - Prachař, Beránek, Králíček - Hemský, Nakládal, Musil - Křišťan, Bláha, Kachlík. (Barta - Krpálek, Šlejtr) Trenér Karel Dvořák.