Skóre nejprve vyrovnal Kubišta, bonusový bod v prodloužení přidal Tugarinov

18. prosinec 2011, 21:36
(aktualizováno: 18. prosinec 2011, 21:39)

Kutná Hora - Kutnohorští hokejisté se konečně dostali: V nedělním druholigovém střetnutí prolomili černou sérii a porazili Žďár nad Sázavou v prodloužení. Dařilo se zejména Ivanu Tugarinovi, který byl u tří ze čtyř kutnohorských gólů:

Kutná Hora - Žďár n. S. 4:3 pp (1:1, 1:2, 1:0)

V první třetině měli více příležitostí hosté, ve 14. min. domácí obranu varovnal Dítě, který ve své šanci mířil naštěstí vedle. Jenže ani ne za dvě minuty se už skóre měnilo: Dítě vybruslil před Kalouska a bezprizorní puk poslal M. Sobotka obloučkem do sítě - 0:1. Ještě do sirény ale Kutnohorští vyrovnali: Před tím ale Kalousek musel likvidovat několik vyložených šancí soupeře, třeba tu Ježkovu. Pak už ale v poslední minutě Bílek napálil puk od modré a Heřmanský byl v pravou chvíli na správném místě - 1:1.

Ještě veseleji bylo na kutnohorské střídačce ve 24. min.: Kubišta v oslabení svou příležitost sice neproměnil, ovšem Tugarinov vzápětí ano - 2:1. Pak si Sršni vybrali slabší chvilky. Ve 25. min. sice ubránili přesilovku soupeře, jenže s jejím koncem zapadla Ježkova sražená rána od modré do sítě - 2:2. Po pár vteřinách domácí nabídli Žďáru i vedou branku, když Bukáček zachytil nepřesnou rozehrávku dozadu a hrubku beků nemilosrdně ztrestal Ježek - 2:3.

Ve třetí třetině byla patrná snaha obou celků vyhnout se chybám a tak se šance rodily jen ztuha. Vůle po bodech ale Sršně dohnala k třetí brance, když po vhazování a Tugarinově zpětné přihrávce Kubišta pověsil zápěstím "do vinglu" vyrovnání na 3:3.

V prodloužení měli navrch Kutnohorští a ti byli za svou aktivitu odměněni vítěznou brankou, o kterou se postaral Ivan Tugarinov.

"Jsem strašně rád, že jsme konečně prolomili smůlu," ulevil si po zápase kutnohorský trenér Radek Měsíček. "Hráli jsme dobře, výborně zachytal gólman," všiml si a pokračoval: "Soupeř byl velmi kvalitní, z těch sedmi zápasů, co v Kutné Hoře jsem, možná nejkvalitnější. Jak bruslařsky, tak technicky. Body mě těší o to více."

Hosté napadali rozehrávku Sršňů daleko v jejich obranném pásmu a domácí se tak mnohdy dostávali do problémů. "Po první třetině jsme si v šatně něco řekli a tím tomu zamezili. Větší potíže jsme tam neměli. V první třetině byli hosté lepší a mohli dát více gólů," uzavřel Radek Měsíček.

Branky a asistence: 20. Heřmanský (Bílek, Kubišta), 24. Tugarinov (Kubišta, Heřmanský), 59. Kubišta (Tugarinov, Pomichálek), 64. Tugarinov - 16. M. Sobotka (Dítě), 25. Ježek (Krejnus, Dítě), 29. Ježek (Bukáček). Rozhodčí: Nečas. Vyloučení: 4/6, navíc Kotlík 10 min. OT (Žďár). Využití: 1/0. V oslabení: 1/0. Kutná Hora: Kalousek - Nakládal, Vondráček, Bláha, Vlček, Králíček - Heřmanský, Bíleek, Pomichálek, Kubišta, Tugarinov - Kůrka, Kadlec, Sladký, L. Muras, Křišťan (Barta ml. - Janata, Burda, Horálek, Hanus). Trenér Radek Měsíček. Žďár n. S.: Sláma - Koželuh, Doležal, Man, Kotlík, Kočan - Střecha, Pleva, Plachý, M. Sobotka, Kunstmuller - Smejkal, Krejnus, Dítě, Bukáček, Ježek (Linhart - Šír, Fúzik, R. Sobotka). Trenér Petr Kuchyňa.