Skvěle zachytal gólman Jan Krištof a Sršni v neděli přibrzdili Žabonosy

2. prosinec 2012, 22:24
(aktualizováno: 2. prosinec 2012, 22:24)

Kutná Hora - Krajská soutěž pro kutnohorské hokejisty pokračovala nedělním domácím zápasem s HC Žabonosy. Vedoucí tým soutěže přijel do Kutné Hory jako favorit, nadšeně bojující Sršni mu ovšem dokázali vzdorovat:

Kutná Hora - Žabonosy 4:3 sn (2:0, 1:2, 0:1)

Kutnohorští vedli 0:2 a 1:3, hostující Novák padesát vteřin před druhou sirénou zadělal na drama v poslední třetině. V poslední části utkání se hosté nastěhovali před gólmana Jana Krištofa, který výborným výkonem dlouho držel vedení Kutné Hory 3:2. V 59. min. se Královi přece jen podařilo vyrovnat a Žabonosy si tak vynutily samostatné nájezdy, i v nich ale Jan Krištof korunoval svůj skvělý výkon a vychytal tak domácím bonusový bod.

"Myslím, že jsme hráli dobrý hokej," uvedl kutnohorský trenér Jiří Tumpach a upřesnil: "Tím nemyslím hokejový um, kluci ale zápas poctivě vydřeli od prvního do posledního hráče." Škoda vyrovnání v samotném závěru utkání. "Chybí nám minuta a půl do konce a my si nahráváme před brankovištěm místo toho, abychom puk vyhodili z třetiny. Druhou chybou byla situace, kdy jsme puk měli u modré čáry a také jsme nebyli schopní ho dostat ven," viděl nedostatky v utkání Jiří Tumpach. Skvěle ale zachytal gólman Jan Krištof. "Výborně, je to vynikající brankář," uzavřel trenér Kutné Hory.

Branky a asistence: 12. Jirek (Vaněk), 15. Meloun (Jirek), 22. Jelínek, rozhodující nájezd Jelínek - 22. Beňovský (Hutla), 40. Novák (Král), 59. Král (Skalník). Vyloučení: 6/11, navíc Kunášek a Hutla 10 minut OT (oba Žabonosy). Využití: 1/1. Kutná Hora: J. Krištof - Krejza, Novotný, Pálek, Vaněk, L. Krištof, Jirek, Andrle, Charvát, M. Paroubek, Meloun, T. Kaiser, Jelínek, Hetfleisch, H. Macháček. Trenér Jiří Tumpach. Žabonosy: Muzika (22. M. Svoboda) - From, Hurt, Pomichálek, T. Paroubek, Skalník, Novák, Honz, Beňovský, Hutla, J. Svoboda, Holoubek, Nekvasil, Král, Š. Kunášek, J. Kunášek. Trenér Radek Smítka.