Skvělý výkon podpořil vynikající Kalousek

1. listopad 2009, 22:18

Žďár nad Sázavou - Kutnohorští hokejisté zavítali ve 12. kole II. ligy na led Žďáru. V prvním utkání s tímto soupeřem prohráli doma 5:1, ale v neděli bylo vše jinak. Na vítězství Kutné Hory se podílel dvěma brankami Václav Kadlec a skvělý gólman Tomáš Kalousek.

Žďár n. S. - K. Hora 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

Kvůli trestu ve hře z utkání v Písku nemohl nastoupit do utkání brankář Tomáš Malý. Šanci dostal Tomáš Kalousek a zhostil se jí na výbornou.

Kutnohorští hokejisté nezačali utkání vůbec špatně. Naopak, jako první ohrozili domácího brankáře, ten však proti pokusům Bláhy a Prachaře obstál. Dobrý nástup Sršňů vyústil v první branku. V přesilové hře si najel na Beránkovu nahrávku zpoza brány Václav Kadlec - 0:1. To však nebylo vše! Početná skupinka fanoušků hostí zvedala ruce nad hlavu i v 9. min., kdy další početní výhodu využil Václav Adamec, který si pohrál s gólmanem a zasunul do odkryté části - 0:2.

Pak už se ke slovu dostali i domácí. Man objel bránu, přihrál na úplně volného Kauta, jenže ten narazil na zeď jménem Kalousek. V čase 11:47 to domácí už prorvali: v přesilovce pálil přesně od modré Martin Pleva - 1:2. Šanci na vyrovnání měl Dítě, jenže Kalouskova lapačku puk schovala. V závěru první třetiny ještě kutnohorský Beránek z voleje trefil brankáře Vajnera a na druhé straně netrefil v dobré příležitosti skákavý puk Plachý.

Druhou část rozehráli lépe domácí a v prvních minutách byli mnohem nebezpečnější. Plachý hned v úvodu vybídl ke skórování Dítě, puk však zastavila Kalouskova lapačka. Ve 29. min. dostali domácí minutu a půl trvající přesilovku 4 na 3, jenže bezchybný Kalousek nejnebezpečnější ránu této výhody pokryl. A když ani Plachý netrefil šibenici hostující brány, přišel trest! Petr Hemský zpracoval Prachařovu přihrávku a jeho tečovaná střela zapadla za Vajnera - 1:3. Na závěr prostřední části nejprve Kalousek zakročil proti teči Dítěte a hostující Králíček nevyužil vybídnutí Floriana, když netrefil puk lapačku domácího brankáře.

Parádní úvod do třetí třetiny mohl obstarat Kutnohorák Adamec, jenže se mu ve vyložené šanci zamotal puk pod nohy. Adamce pak za dvě minuty zastínil při hře 4 na 4 Václav Kadlec, jehož rána školácky propadla Vajnerovi do brány - 1:4. Po další šanci dával ruce za hlavu Prachař, který netrefil bránu z mezikruží. Ve 48. min. se domácím podařilo snížit: Aleš Koželuh trefil přesně skákavý kotouč - 2:4.

Snížení domácí tým nastartovalo a ti pak začali zatápět Kalouskovi, ten však Sršně držel. Hra čtyři na čtyři Sršňům vyhovovala. Hemského dorážku z otočky vyrazil Vajner. V 55. min. předvedl Tomáš Kalousek zákrok utkání! V leže zastavil svou ekvilibristikou jasný gól. Nejen díky tomuto zákroku se stal kutnohorský brankář hráčem utkání.

Branky a asistence: 12. Pleva (Bukáček, Dítě), 48. Koželuh (Sobotka) - 7. Kadlec (Beránek, Prachař), 9. Adamec (Hemský), 32. Hemský (Prachař), 46. Kadlec (Florian, Beránek). Rozhodčí: Dědek. Vyloučení: 8/11, navíc Musil a Beránek 10 OT (oba KH). Využití: 1/2. Diváků: 891. Žďár n. S.: Vajner - Pleva, Fibikar - Dítě, Bukáček, Plachý - Koželuh, Doležal - Vránek, Sobotka, Kunstmüller - Lupač, Smejkal - Man, Kaut, Suk. Trenér Martin Sobotka. Kutná Hora: Kalousek - Florian, Kadlec - Prachař, Beránek, Bláha - Veselý, Heřmanský - Hemský, Adamec, Nakládal - Rejzek, Janata - Musil, Muras, Králíček - Chvalovský. (Barta - Šlejtr, Krpálek). Trenér Karel Dvořák.