Sršni do další druholigové sezony vykročili tou pravou nohou

12. září 2010, 21:48
(aktualizováno: 13. září 2010, 00:24)

Kutná Hora - V prvním kole druhé ligy hokejisté Stadionu Kutná Hora hostili SKLH Žďár nad Sázavou. Ve druhé třetině se zdálo, že se utkání stane jednoznačnou záležitostí domácích, ovšem houževnatí hosté drželi v napětí hráče, lavičku i diváky až do poslední minuty.

Kutná Hora - Žďár n. S. 7:5 (1:1, 3:1, 3:3)

Do první třetiny Sršni vlétli jako utržení ze řetězu, ovšem své příležitosti nejprve nedokázali proměnit. Teprve v 7. min. se Bláha protáhl před hostující bránu a předložil puk Vylíčilovi - 1:0. Jenže Ždár ještě v téže třetině vyrovnal: V 15. min. při přesilovce si Koželuhův nahozený kotouč od modré našel cestu až do sítě - 1:1.

Druhou třetinu Kutnohorští začali ještě lépe než tu první: Už po 31 vteřinách Králíček tečoval Kadlecovu střelu od modré při přesilovce a vedení záhy potvrdil Křišťan, který dostal ideální pas na modrou od Bláhy. Donutil tak gólmana Slámu ke střídání. Ve 31. min. Kadlec nahazoval puk z rohu kluziště před ždáreckou bránu a brankář Navrátil si ho srazil do sítě - 4:1. .Když ve 39. min. Kadlec po vyhraném vhazovaní nastřelil tyč, zdálo se být utkání jen otázkou skóre. Jenže hosté na lopatkách zdaleka nebyli, hned po rozehrání prostřelil Kalouska Plachý a zadělal tak na napínavou koncovku.

V úvodu posledního dějství podržel Kutnou Horu dobře chytající Kalousek, nejprve při šanci Plachého, vzápětí i při příležitosti Dobiáše. Ve 47. min. se Sršňům nepovedlo střídání, výsledkem byl samostatný nájezd Sobotky, ovšem i tenktorát minisouboj vyhrál Kalousek. Kutná Hora pak dvakrát udeřila: Ve 48. min. v ponechané výhodě Křišťan upravil na 5:2 a o chvíli později Vylíčil při oslabení sice první nájezd neproměnil, potom však puk zasunul za záda Navrátila - 6:2. Ani za tohoto stavu Ždár nesložil zbraně: V 55. min. Pleva využil přesilovku a lavička hostů ožila v 57. min., kdy úplně volný Plachý trefil horní růžek Kalouskovy brány - 6:4. V 60. min. sice Vylíčil do prázdné brány poslal puk na 7:4, ale na tuto branku našel soupeř odpověď, když po šesti vteřinách upravil na konečných 7:5.

Domácí jsou s třemi body samozřejmě spokojeni. "Začali jsme dobře, z našeho nástupu jsme měli strach," přiznal předzápasové obavy asistent trenéra Jiří Mlika a pokračoval v hodnocení utkání: "Do druhé třetiny jsme nastoupili s vyšším nasazením, podařilo se nám vstřelit nějaké branky a třetí třetinu nechci nijak komentovat. To byla přestřelka, dostali jsme úplně zbytečné góly po diletantských chybách. To se nesmí opakovat." Pět obdržených branek je přece jen příliš. Propadli hráči uspokojení za zdánlivě jistého vedení? "je možné, že jsme byli málo koncentrovaní. Vedli jsme o tři branky, hráčům narostlo sebevědomí, uspokojili se a začali chybovat. To se nesmí opakovat," zdůraznil Jiří Mlika.

Branky a asistence: 7. Vylíčil (Bláha), 21. Králíček (Kadlec, Hemský), 22. Křišťan (Bláha), 31. Kadlec (Rejzek), 48. Křišťan (Hemský), 49. Vylíčil, 60. Vylíčil (Pelán) - 15. Koželuh (M. Sobotka), 39. Plachý (M. Sobotka), 55. Pleva (Souček, Dítě), 57. Plachý (M. Sobotka), 60. R. Sobotka (Bašnár). Rozhodčí: Kareš - Maštalíř, Šmika. Vyloučení: 10/5, navíc Kočan (Ž) 10 min OT. Využití: 1/4. V oslabení: 1/0. Diváků: 410. Kutná Hora: Kalousek - Rejzek, Kadlec, Hemský, Beránek, Bláha - Fejgl, Janata, Vylíčil, Bláha, Pelán - Veselý, Kořínek, Prachař, Adamec, Křišťan (Linhart - Šlejtr, L. Muras, Uhlíř, Tvrdík). Trenér Karel Dvořák. Žďár n. S.: Sláma (22. Navrátil) - Koželuh, Doležal, Plachý, M. Sobotka, Vránek - Kunstmuller, Pleva, Souček, Bukáček, Dítě - Heřmanský, Fibikar, Dobiáš, R. Sobotka, Bašnár. (Smejkal, Havelka, Kaut, Kočan, Štěpánek). Trenér Petr Kuchyňa.