Sršni připravili dosud neporažené Hvězdě Kladno první prohru v soutěži

22. říjen 2012, 07:10
(aktualizováno: 22. říjen 2012, 07:12)

Kutná Hora - V předchozích utkáních dosud neporažený tým Hvězdy Kladno zavítal na kutnohorský led s odhodláním bodovat. V dalším zápase krajské soutěži jim to ale hokejisté SK Sršni Kutná Hora nedovolili a rozjetého soupeře zastavili.

Kutná Hora - Hvězda Kladno 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)

Utkání mělo do začátku vysoké tempo a hra se přelévala od brány k bráně. V sedmé minutě sršni hráli první přesilovku, když odražený puk vyzval k brejku kladenského Hegenbarta, který dostal oslabené hosty do vedení. Nervozita na holích sršňů přinesla nepřesnou hru ve zbytku první části. Do druhé části trenér Jiří Tumpach „naordinoval“ zklidnění rozehrávky a větší bojovnost. Již po dvou minutách zafungovala spolupráce Jelínka a zakončujícího Volného a bylo vyrovnáno.  V polovině utkání se blýskl mladý centr Tvrdík, když ukličkoval celou kladenskou obranu a dal důležitý druhý gól. O tři minuty později Volný křižnou přihrávkou přesně na hůl rozjetého Jelínka založil brejk, který Jelínek skvěle zakončil pod horní tyč a sršni odskočili soupeři o dvě branky. Třetí třetina nespokojené hosty motivovala k urputné snaze skórovat. Celkem časté faulování sršňů jim dávalo dostatek příležitostí ke skórování. Strážce branky sršňů Jan Krištof měl však svůj den a skvěle soupeře vychytal. Několik zákroků publikum odměnilo potleskem a soupeře přivádělo k zoufalství. Dvě minuty před koncem utkání sršni završili svůj gólový účet, když v závaru před bránou nalezl puk Kaiser a prostřelil klubko těl. Zasloužené vítězství sršňů v domácí premiéře přineslo další tři body v tabulce.

Další domácí utkání se uskuteční v neděli  4.11. od 17.30 hodin. Sršni budou hostit Tatran Sedlčany.

Branky K. Hory: Volný (Jelínek), Tvrdík, Jelínek (Volný), Kaiser. K. Hora: Jan Krištof, Balhám - Čejka, Novotný, Andrle, Meloun, Vaněk, Jirek, Lukáš Krištof, Charvát, Hetfleisch, Volný, Kaiser, Jelínek, Pálek, Tvrdík, Hynek. Trenér Jiří Tumpach.