Sršňům chyběla šťáva, hosté z Kutné Hory vyvezli všechny body

24. listopad 2010, 21:20
(aktualizováno: 24. listopad 2010, 22:13)

Kutná Hora - Hokejisté Stadionu Kutná Hora ve středu večer dohrávali druholigové střetnutí s Ned Hockey Nymburk. Nejen že proti poslednímu derby v Kutné Hoře dorazilo podstatně méně diváků, Sršni se svým výkonem zápasu s Kolínem ani nepřiblížili.

K. Hora - Nymburk 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Sršňům chyběl zápal, pořádný tah na branku a když se k tomu přidala i tragická koncovka, neměl Nymburk moc práce. Hosté si dvoubrankový náskok vybudovali už v první části utkání: Nejprve si počkali, co na ně soupeř vymyslí, a když zjistili, že v obraně příliš práce mít nebudou, vydali se do útoku. V 13. min. Krejčíkův nahozený puk skončil v síti, když Kalousek nemohl nic vidět. V zápětí Dvořák po odraženém kotouči naštěstí zblízka netrefil odkrytou bránu, jenže v 15. min. to už bylo 0:2, když Turinský sice zakončoval nadvakrát, ale přesto našel po ledě skulinu pod betonem Kalouska. Obrat ve hře natož skóre nezařídil ani Beránek, který neudržel nervy a na střídačce přerazil svou hokejku.

Ve druhé třetině Kutnohorští přežili nymburskou přesilovku a přece jen přidali, ovšem recept na gólmana Vajnera nenašli. A když zkraje třetí třetiny propadl Kalouskovi do brány kotouč z hole Zadiny, bylo o výsledku prakticky rozhodnuto.

Sršni "zabržděným" výkonem soupeři z Nymburka ve středu konkurovat nemohli. "Šťáva nám opravdu chyběla, na začátku na nás hosté čekali, my jsme ale vůbec nic neudělali," přiznal asistent trenéra Jiří Mlika a navázal: "Od druhé třetiny se to přece jen trochu zlepšilo, ale i když si nějaké šance připravíme, góly nedáme." Špatná koncovka Sršňů už asi není náhoda. "Pokud se člověk podívá na naše skóre, zjistí, že nám to tam nepadá už od začátku sezony. Střelecky se nám nedaří," uzavřel Jiří Mlika.

Branky a asistence: 13. Krejčík (Sirotek), 15. Turinský (Krejčík), 42. Zadina (Hudíček). Rozhodčí: Prchal. Vyloučení: 3/2. Bez využití. Diváků: 240. Kutná Hora: Kalousek - Rejzek, Feigl, Pelán, Beránek, Hemský (21. Prchal) - Janata, Nakládal, Křišťan, L. Muras, Vylíčil - Veselý, Procházka, Králíček, Bláha, Kraučuk. (Linhart - Uhlíř). Trenér Karel Dvořák. Nymburk: Vajner - Hataš, Zákoutský, Dvořák, Sirotek, Klíma - Sem, Krejčík, Kazatel, Hudíček, Zadina - Houser, Vlach, Němeček, Šimek, Vacek (Rückl - Cicvárek, Pánek, Trégl, Turinský). Trenér Pavel Bičiště.