Strhující bitvu rozhodl v závěru Petr Morkes, vítězství nakonec slavil Kolín

16. listopad 2011, 20:34
(aktualizováno: 16. listopad 2011, 21:38)

Kolín - Hokejové druhá ligy pokračovala pro kutnohorské Sršně prestižním derby. V předvečer státního svátku zavítali na led svého rivala z Kolína. V prvním vzájemném utkání Kutnohorští doma prohráli vysoko 0:7 a tak měli soupeři co vracet. Jenže po tuhém boji nakonec slavili domácí:

Kolín - Kutná Hora 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)

Od úvodního vhazování hosté čelili velkému tlaku soupeře, kterému stačilo pět vteřin z první přesilovky, aby se ujal vedení - 1:0. I nadále se Sršni horko těžko dostávali ze svého obranného pásma, v 6. min. je Kolínští pořádně přišpendlili před jejich branku a výsledkem závaru bylo vyloučení Kůrky. I to dokázali domácí potrestat, když Pácal srazil ránu Bartáka do horníího růžku - 2:0. Hostující trenér sáhl po oddechovém času a teprve pak si hosté trochu vydechli. Nakonec sedočkali i kontaktní branky: Burda se protáhl u mantinelu do útočné třetiny a jeho přihrávku trefil Kubišta bez přípravy přesně - 2:1. I ve zbytku první části zápasu měli Kolínští šance, které hosté přestáli bez úhony.

Druhá třetina byla úplně o něčem jiném. Sršni nechali ustrašný výkon v kabině a najednou byli domácím více než vyrovnaným soupeřem. Gólmana Brázdila zaměstnali o poznání více a odměnou jim byla vyrovnávací branka, kterou si po vhazování ve 29. min. připsal ranou od modré Kůrka - 2:2. Obranu Kolína pořádně provětral ve 37. min. ještě Kubišta, který se rval o každý puk, jeho akce ale tentokrát skončila jen u gólmana Brázdila.

Ve 44. min. si hokejovou parádu dovolil Nakládal: V souboji jeden na jednoho obešel Procházku a hezkou akci zakončil gólem - 2:3. Rozhodčí ale vzápětí poslali hosty do třech a hosté čelili dvojnásobné přesile čtyřicet vteřin. I když puk několikrát poskakoval v brankovišti, první přesilovku přežili, ovšem dvanáct vteřin před vypršením druhého trestu Cerk srovnal na 3:3. V 53. min. utrpělo kutnohorské mužstvo další ztrátu, když s krvavým zraněním v obličeji po zásahu pukem s Pácalovy hole musel na šití Kadlec. V 55. min. v útočné třetině dobře zabojoval Muras, jenže Kůrka od modré trefil jen gólmana Brázdila. V 59. min. Morkes vybruslil z rohu kluziště a trefil pro Kolín tři body. I když to Sršni zkusili ještě bez brankáře, na výsledku už nic nezměnili.

"Zápas jsme začali lajdácky," zlobil se kutnohorský trenér Radoslav Svoboda. "Hned dvě přesilovky a dva góly," doplnil a dodal: "Pak jsme se trochu zvedli." Sršně zdobil nesmírně bojovný výkon, sáhli si až na dno sil, obětavě padali do střel, na body to ale nestačilo. "Ať už je to jak chce, na dvě pětky to hrát nelze. Není kam sáhnout," zdůraznil kouč. "Dokonce jsme se dostali do vedení, ale neudrželi jsme to. Bohužel," zakončil.

Branky a asistence: 2. Kubát (Procházka, K. Nedbal), 7. Pácal (Barták), 48. Cerk (Mejzr), 59. Morkes - 14. Kubišta (Burda), 29. Kůrka (L. Muras), 44. Nakládal (Uhlíř). Vyloučení: 3/8, navíc Sladký a Křišťan (KH) 10 minut OT. Využití: 3/0. Diváků: 830. Kolín: Brázdil - K. Nedbal, Procházka, Kubát, Cerk, L. Skokan - Barták, Pácal, Herwig, Morkes, Mejzr - Pýcha, Richter, Ježek, Hanzl, Vágner. (Svoboda - Minarčík, Čtvrtečka, Hloušek). Trenér Stanislav Bednář. Kutná Hora: Jíra - Kadlec, Bílek, Bláha, Kubišta, Burda - Kůrka, Janata, Sladký, L. Muras, Křišťan - Veselý, Uhlíř, Nakládal, Jankovský (J. Krištof - Šlejtr, Horálek). Trenér Radoslav Svoboda.