Trenér Kozlů Martínek: Dva body jsou zaslouženě na naší straně

16. říjen 2017, 07:47

Kolín -  Kozlové se do toho v sobotu pěkně opřeli a na ledě v tu dobu prvního Tábora zvítězili. V prodloužení 3:2. Podali týmový bojovný výkon a vydřeli dva body.

,,Toto vítězství má několik bodů. První je, že jsme získali body a druhý je, že se ukázal obrovský charakter mužstva. Od první minuty kluci šlapali. Měli jsme i hlušší pasáž, která byla ovlivněna oslabeními, ale celý tým i hráči, kteří nehráli, tím zápasem žili. Že se nám povedlo body získat je skvělé a mužstvo zaslouží obrovskou pochvalu,“ byl po zápasu spokojený kolínský lodivod Petr Martínek.

Zejména ve třetí třetině Kolín na ledě dominoval. Přestřílel domácí 16:3 a tlak vyústil i ve vyrovnávací branku, která kozly poslala do prodloužení.

,,My jsme si do poslední třetiny řekli, že prohráváme o gól a nemáme co ztratit. Upozorňoval jsem kluky, že je ještě dost času, tak abychom se nesplašili a neulítli někam a nedostali jsme ještě nějakou branku, která by mohla rozhodnout utkání. Kluci do toho šli ale takovým způsobem, že jsme soupeře do ničeho nepustili. Až v závěru třetiny byla dvakrát taková ošemetná situace. Ale tu třetinu jsme měli pod kontrolou. Ty dva body jsou zaslouženě na naší straně, si myslím,“ byl rád kolínský kouč, kterému v sobotu spadl velký kámen ze srdce. Další porážku o branku by asi každý těžce vstřebával.

Porážka se ale nekonala. Výhra ano. Nakonec ji vystřelil Ondřej Panna. Vyrovnal ve třetí třetině a v prodloužení z trestného střílení vystřelil Kolínu výhru.

,,Ondra je velmi dobrý hráč a on se vezl s tím mužstvem. My jsme se tak vezli vzájemně. Máme i další výborné hráče, ale prostě se nám nedařilo. Pořád je nabádám, že dobrou prací v tréninku a trpělivostí se to změní a góly začnou padat, nejen Ondrovi, ale i Morkymu, Pepčovi Malému a dalším hráčům,“ odpověděl trenér Martínek na to, co říká tomu, že se mu probudil první ze střelců.

Do příštích zápasů se možná probudí i další. A do sestavy se vrátí i nemocný Dominik Zumr. Ten chyběl v Táboře už potřetí. ,,Dominik měl do neděle neschopenku, od pondělí by měl být snad uschopněn, tak ho očekávám v nejbližších dnech na tréninku,“ prozradil Martínek, že do soboty na Klatovy by mohl být forward s číslem 13 zase připraven.

Kozlové mají teď týden na přípravu na domácí trojboj. V sobotu 21. 10. hostí doma Klatovy, ve středu 25. 10. pak Žďár nad Sázavou a do třetice v sobotu 28. 10. David servis.