V rozhodujících chvílích klíčové bitvy sezony kutnohorské dorostence podržel David Jelínek

8. březen 2012, 07:11
(aktualizováno: 8. březen 2012, 07:12)

Beroun - Sršni svou letošní pouť krajskou ligou dorostu zakončili v neděli střetnutím s berounskými Medvědy. Utkání dopředu slibovalo skvělou bitvu dvou předních týmů soutěže, které se utkaly v přímém souboji o první místo v tabulce. Sršni měli na svého soupeře sice náskok tří bodů, ale případná porážka v základní hrací době by je vinou horších vzájemných zápasů poslala o příčku níž.

Beroun - Kutná Hora 3:4 (1:1, 0:2, 2:1)

Přestože se hned od úvodu hodně bruslilo, začátek byl spíše opatrný a teprve s přibývajícími minutami se urodilo jen několik šancí. Vyrovnaný hokej přinesl přece jen gólovější akce Sršňů. Ovšem brankáři dlouho odolávali. Na vedoucí branku ze 17. min. domácích odpověděli Sršni záhy gólem na 1:1 ještě před přestávkou: Na začátku 19. min. během dvojnásobné přesilové hry dostali dezorientovanou obranu Berouna pod tlak a po střele Ládi Švába od modré uklidil vyražený puk do odkryté branky Mates Jelínek.

První minuty druhé části se nesly v režii domácích, ale potřebný gólový efekt jim to nepřineslo. Postupně se hra opět vyrovnala a nabízela podobný obraz jako v předchozí epizodě. Utkání Kutnohorští otočili ve svůj prospěch ve 30. min., kdy se okamžitě po buly dostal k puku Janek Kořistka a jeho pohotová střela bekhendem z poměrně těžkého úhlu skončila v síti - 1:2. Za pět minut se Jenda Tvrdík, který si vzal zase ty svoje rychlejší brusle, dostal do brejku a zakončil jeho legendárním blafákem do forhendu - 1:3!

Na začátku posledního dějství hosté půl minuty čelili početní výhodě soupeře. Útočníci Tvrdík s Pipkem ovšem vytvořili tlak před domácím brankařem a druhý jmenovaný upravil již na 1:4! Kutnohorští ovšem nedokázali využít pasáže zápasu, kdy na domácích ležela deka, a přestože na ledě kralovali, svůj náskok definitivně nestvrdili. Usnuli na vavřínech, přenechali dirigentskou hůlku hráčům z Berouna, kteří korigovali ve 46. min. na 2:4. Sršni se celkem brzy začali bát o výsledek, jejich hru zachvátila panika a na hokejky se vkradla nervozita. Beroun měl v těchto chvílích obrovskou převahu, jenže jejich naděje pomalu zatloukával do země brankař David Jelínek, který opět prokazoval, že je velkou oporou hostujícího. Přesto tři a půl minuty před koncem Sršni tlak neustáli a domácí zdramatizovali závěr snížením již na 3:4.

I nadále Kutná Hora čelila tlaku soupeře a nechybělo mnoho a Berounu to málem vyšlo. Vítězství ale Sršni měli nadosah a s vidinou titulu, který jim otevíral cestu za jejich snem - vydolovali poslední miligramy sil. Sršňům se v samotném závěru podařilo zhustit střední pásmo, nepustili soupeře na dostřel a pak už si jen hokejkami odmlátili konec zápasu. Po závěrečné siréně si mohli z plných plic zakřičet "Mistři" všichni Sršni na ledě i v hledišti, i když na začátku rozhodujícího zápasu tomu věřil asi málokdo. "Pánové, klobouk dolů, palec nahoru a mimochodem, my kardiaci, máme radši zápasy s klidnějším průběhem," radoval se trenér.

Branky Kutné Hory: Jelínek Mates, Kořistka, Tvrdík, Pipek. Asistence Kutné Hory: Tvrdík 2, Šváb. Kutná Hora: Jelínek David, Kurka - Marvan, Švejda Petr, Švejda Pavel, Šváb - Kořistka, Sádlo, Pipek, Tvrdík, Jiráň, Jelínek Mates, Tomčík, Prášek, Macháček.